21.30

Vancouver Nashville

Četrtek, 5. 5. 2011, 21.30

Vancouver na pragu konferenčnega finala

Vancouver Canucks je v konferenčnem polfinalu končnice hokejske lige NHL s 4:2 premagal Nashville in je le še eno zmago oddaljen od finala. Med ključnimi igralci je bil Christian Ehrhoff.

Nemški branilec Christian Ehrhoff je sodeloval kar pri treh golih svoje ekipe. Najprej je v 16. minuti poskrbel za vodstvo, pozneje pa je bil med podajalci pri golih Alexandra Edlerja (30. minuta) za 2:1 in Ryana Keslerja (48.), ki je ob golu prav tako vknjižil dve podaji, za 3:2.

Prav Keslerjev gol je bil najlepši na tekmi, saj je slednji z izredno hitrostjo uprizoril pravi slalom me domačimi branilci in ukanil še vratarja Pekko Rinneja. Usodo gostiteljev je 20 sekund pred koncem zapečatil Henrik Sedin, ki je plošček poslal v nebranjen gol, potem ko so gostitelji vratarja zamenjali s šestim igralcem v polju.

Ob Ehrhoffu, ki je blestel tokrat, je zvezdnik polfinala prav Kesler. Na zadnjih dveh tekmah je skupaj dosegel tri gole in tri podaje. "Pustili smo mu malo več prostora, kar je izkoristil, dobil dvoboje in našel tudi pot do gola," je ocenil domači trener Barry Trotz. Vesel je tudi Kesler, ki se mu je končno odprlo, saj mu v prvem delu končnice ni šlo, obenem pa imata težave s strelskim postom pri Vancouvru tudi švedska brata Daniel in Henrik Sedin. "Igrata zelo dobro, a streli ne gredo v mrežo. Prav natančno vem, kako se počutita," pa je težavo soigralcev pokomentiral Kesler.

Pri poražencih sta zadela Joel Ward in Cody Franson.

Končnica lige NHL (konferenčni polfinale):

Nashville Predators : Vancouver Canucks 2:4 /1:3/ Ward, Franson; Ehrhoff, Edler, Kesler, H. Sedin