8 let, 3 mesece

liga EBEL

Nedelja, 12. 10. 2014, 10.35

Tekma proti Beljaku zahtevala "žrtve", Olimpija zdesetkana nad Salzburg

Olimpija bo ob 17.30 na težkem preizkusu, v Tivoliju bo gostoval neugodni Salzburg, ki bo niz treh porazov poskušal končati prav v Ljubljani. Zmaji brez treh, ki so se poškodovali v Beljaku.

Za rdečimi biki sta odličen september in rezultatsko slab oktober v ligi EBEL. Potem ko Luka Gračnar in soigralci septembra na šestih tekmah niso oddali niti točke, v oktobru še ne poznajo zmage – tako proti Znojmu kot proti Innsbrucku in Linzu so izgubili za zadetek in se poslovili z vrha lestvice. Trenutno so četrti, točko za vodilno trojico. Priložnost, da končajo negativni niz, bodo iskali prav danes pod Rožnikom.

"Na zadnjih treh obračunih nikakor nismo mogli zmagati, v Ljubljano tako prihajamo, da se vrnemo na zmagovalna pota. Potrebujemo točki, da bomo na lestvici ostali visoko. Vse ni tako črno, kot se morda zdi, pomembno je le, da ohranimo zaupanje vase," pred srečanjem z zmaji razmišlja branilec Salzburga Dominique Heinrich. Ta je lahko bolj kot zadnjih rezultatov v razširjenem prvenstvu vesel tistih iz lige prvakov, v kateri so osvojili prvo mesto svoje skupine in se uvrstili v izločilne boje.

Zeleno-beli tabor je po petkovem spopadu z Beljakom močno obžaloval poraz z 2:3, kakšna izkoriščena priložnost več bi lahko prinesla točko nad letos izredno ranljivimi Korošci, tako pa Ljubljančani ostajajo prikovani na zadnje mesto lestvice. "V Beljaku res nismo igrali slabo, a škoda, ker nismo izkoristili svojih priložnosti. Zdaj nas čaka Salzburg. Če bomo igrali tako, kot na zadnjih tekmah, se nam ni treba nikogar bati. In tudi točke v takem primeru lahko pridejo," pa je svoje misli za uradno stran prvenstva strnil Aleš Mušič.

Kapetan bo v ekipi pogrešal Miho Pesjaka, ki še ni pripravljen na igro, prav tako v postavi ne bo Roka Lebra, Gregorja Koblarja in Igorja Cvetka - poškodovali so se na petkovem obračunu z Beljakom, medtem ko bodo hokejisti s Solnograškega okrnjeni za Andreasa Kristlerja.