8 let, 3 mesece

Robert Sabolič Andrej Tavželj Sparta Praga

Četrtek, 2. 4. 2015, 22.02

Tavžljevi z metlo nad prvaki v finale, Sabolič podal za preobrat v seriji

Andrej Tavželj bo še nekaj časa v klubskem pogonu, saj so s soigralci Torosa s 4:0 v zmagah v polfinalu lige VHL izločili prvake. Robert Sabolič s Sparto do nove zmage in izenačenja polfinalne serije.

Odličen klubski večer je za dvema slovenskima legionarjema, ki se bosta reprezentančnim pripravam pridružila med zadnjimi. Andrej Tavželj si je s soigralci Toros Neftekamska priigral finale druge ruske lige VHL. Branilčevo moštvo je na četrti polfinalni tekmi še četrtič premagalo aktualnega prvaka in daleč najuspešnejše moštvo rednega dela Saryarko Karagando. K zmagi z 2:0, s katero so pometli z nasprotnikom, je Tavželj v 60. minuti prispeval podajo. S kom se bo Toros, ki je naslov prvaka v omenjeni ligi slavil leta 2012 in 2013, še ni znano.

Do polfinalne zmage, a v češki Extraligi, je prišel tudi Robert Sabolič. Potem ko je Sparta iz Prage v sredo zaostanek v seriji znižala na 1:2 v zmagah, so Saboličevi Trinec premagali tudi v četrtek in serijo izenačili na 2:2. Današnjo zmago (2:1) so si priigrali v 62. minuti, ob zmagovitem zadetku pa je s podajo sodeloval tudi slovenski napadalec. Moštvi bosta v boju za finale odigrali vsaj še dve tekmi.