12.21

liga KHL Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Torek, 13. 1. 2015, 12.21

Slovanu pred vrnitvijo domov točka proti Podolsku

Moštvo iz Bratislave je na zadnjem gostovanju pred vrnitvijo na domači teren v podaljšku z 1:2 klonilo proti ekipi Vitjaz Podolsk, ki je končala niz sedmih porazov.

Hokejisti Slovana so pred premierno domačo tekmo leta 2015 – odigrali jo bodo v četrtek proti Sočiju – niz gostovanj končali s porazom v podaljšku. Slovaško moštvo je pri devetouvrščeni ekipi zahodne konference Vitjaz Podolsku prek Liborja Hudačka povedlo v 38. minuti in minimalno vodstvo držalo do 55. minute, ko so gostitelji izkoristili igralca več in izenačili na 1:1. Zadetek Maksima Afinogenova pet minut pred koncem rednega dela je prinesel podaljšek, ki ga je v 63. minuti odločil Mario Kempe. Vitjaz je tako končal črni niz sedmih porazov in po mesecu dni le zmagal.

Rok Tičar je v dresu Slovana igral slabih 20 minut, trikrat ustrelil in dobil pet od 12 sodniških metov. Drugi slovenski predstavnik slovaške ekipe Žiga Jeglič je igral 16 minut in pol, dvakrat streljal in bil neuspešen pri edinem sodniškem metu.

Slovan po 46. tekmah zaseda 11. mesto zahoda, od osmega, ki vodi v končnico, ga loči pet točk. Vodi CSKA Moskva, katere član je Jan Muršak.