8 let, 3 mesece

HDD Olimpija Fabian Dahlem Andrej Hebar

Ponedeljek, 12. 10. 2015, 9.29

Po novem porazu zaloputnil vrata in raje molčal

Zmaji so v nedeljo z 0:1 izgubili s Sapo in vknjižili še osmi poraz na desetih tekmah. Trener Fabian Dahlem po obračunu ni dajal izjav, je pa zaloputnil vrata in povedal več, kot bi s kopico besed.

Nedeljski večer v Tivoliju je bil rezerviran za spopad moštev z dna lestvice, ki sta skupno točko v zadnjih dneh našli v porazih. Sapa je sicer odlično začela sezono, nanizali tri zmage, nato pa se je začela krivulja zdesetkanega moštva obračati navzdol in Madžari so šestkrat zapored izgubili. Negativni niz so prekinili v Ljubljani. Na obračunu, ta je bil vse prej kot obračun za hokejske sladokusce, je bil za zmago dovolj zgolj zadetek Kewina Wehrsa ob igralcu več, ko se je iztekala druga tretjina.

Prav v tej so bili zeleno-beli najbolj izgubljeni, najmanj prepričljivi in so bolj kot ne le opazovali nasprotnika, ki se je moral znajti brez šestih ključnih igralcev (med drugim sta poškodovana tudi nekdanja zmaja Frank Banham in Judd Blackwater).

Čeprav je statistika na koncu naštela osem strelov več Olimpije (33:25), je vratar Mikloš Rajna ostal nepremagan. Zmaji niso našli recepta za zadetek, ki so mu bili nekajkrat sicer blizu, a ploščka niso znali zbezati za hrbet madžarskega čuvaja mreže. Ena redkih svetlih točk je bil ponovno domači vratar Olivier Roy, ki je soigralce spretno reševal pred napakami.

Raje na samem

Madžarski strateg Rob Palin je po obračunu v tivolskem hodniku dejal, da je bila to težka tekma in da je izjemno zadovoljen, da je njegovi oslabljeni ekipi uspelo zmagati. Prav v tem času so pri Olimpiji, kot po vsakem srečanju, sestankovali. A nedeljski sestanek je bil veliko daljši kot običajno. In po njem nismo dočakali besed trenerja Fabiana Dahlema, ki se je pred svetom raje umaknil v svojo pisarno in ob tem močno zaloputnil vrata.

Tivolski hodnik je ob jezi in nemoči na ta način stresel že v lanski sezoni, a je nato vselej postregel z vsaj nekam izjavami. Tokrat se je 49-letnik, ki vse prevečkrat izpostavlja nizek proračun (skoraj po vsaki tekmi se sprašuje, kaj bi bilo, če bi imel še tega in tega igralca …), pa čeprav je že pred sezono vedel, v kaj se spušča, raje zavil v molk in se pomiril v samoti.

Tekma, ki boli

"Če ne zadeneš, ne zmagaš. Več kot očitno je, da se matramo in nam plošček ne gre v gol. Lačni smo gola, a nam ne gre. Druga stvar je, da imamo preveč vzponov in padcev v igri. Drugo tretjino smo spet popolnoma obstali, gledali nasprotnika, kako igra. Vsekakor je to tekma, ki boli, da izgubiš na tak način in da imaš v eni tretjini tak padec, temo. Tu se bo treba zamisliti in se pogovoriti," je sedmi sili po neuspehu dejal napadalec Andrej Hebar.

Časa za razmišljanje ne bo prav veliko, Olimpijo že v torek čaka tretja tekma v petih dneh. V Tivoliju bo gostoval šesti Dornbirn.