21.07

liga KHL Gašper Krošelj Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Četrtek, 19. 11. 2015, 21.07

Nov poraz CSKA – pred Slovanom pokleknil še v svojem domu

Ruski prvaki so še drugič v tednu dni izgubili proti Slovanu, na domačem terenu so klonili z 0:2. Medveščak na gostovanju pri Čerepovcu prav tako ni zatresel mreže, gostitelji pa so jo štirikrat.

Nič kaj prijetni dnevi niso za Janom Muršakom in soigralci, ki so izgubili še tretjič zapored, kar je letos njihov najdaljši negativni niz. Potem ko so v soboto po kazenskih strelih pokleknili v Bratislavi, v ponedeljek pa še v Zagrebu, jih je na kolena še enkrat spravil Slovan.

Slovakom, igrali so brez najnovejše okrepitve Lubomirja Višnovskega, je v 24. minuti vodstvo priigral Marek Viedensky. CSKA je napadal in lovil izenačenje, v zadnjih trenutkih tudi brez vratarja Stanislava Galimova, a bil izjemno neučinkovit. Njegove upe je z zadetkom v prazen gol pol minute pred koncem rednega dela pokopal Francis Pare. Slovaški klub, pri katerem si kruh služita Žiga Jeglič in Rok Tičar, se za zmago lahko zahvali predvsem odličnemu vratarju Michaelu Garnettu, ki je zaustavil kar 45 strelov – petkrat je poskušal tudi Muršak, a ni bil uspešen –, Slovan pa le 21.

Gostje so po tretji zaporedni zmagi skočili na deveto mesto zahoda, v soboto jih čaka Čerepovec, CSKA pa je vrh zahodne konference prepustil Lokomotiv Jaroslavlu in padel na tretje mesto – v soboto se bo spet srečal z Medveščakom. Ta je danes kapituliral pri predzadnji "zahodni" ekipi Čerepovcu, kjer ni našel recepta, kako premagati vratarja Sergeja Magarilova. Pri gostiteljih je ob čuvaju mreže blestel še napadalec Pavel Bučnevič, ki je Dannyja Taylorja premagal kar trikrat. Gašper Krošelj je bil drugi vratar, njegovo moštvo je šesto na zahodu.