11.34

Chicago Blackhawks Anže Kopitar Anže Kopitar Jonathan Quick

Ponedeljek, 3. 6. 2013, 11.34

''Nihče ne krivi Quicka, ki nas je vedno reševal''

Kralji konferenčnega finala niso začeli po željah. Chicago je povedel z 2:0 v seriji, ki se zdaj seli na teren aktualnih prvakov, kjer Kopitar in druščina niso izgubili že 14 zaporednih tekem.

Varovanci Darryla Sutterja po drugi tekmi konferenčnega finala proti Chicagu niso imeli prav veliko razlogov za veselje. V soboto so Kralji klonili z 1 : 2, v nedeljo pa so v vetrovnem mestu še drugič v dveh dneh priznali premoč najboljši ekipi rednega dela (2 : 4). Mož, ki je v končnici spet našel zmagovito formo in ki je kalifornijsko moštvo reševal tudi v prejšnji sezoni, tokrat ni imel svojega dne. Jonathan Quick je v prvih 30 minutah prejel 17 strelov na svoja vrata in moral štirikrat v mrežo po plošček. Štiriinpetdesetletni kanadski strateg se je po četrtem zadetku odločil, da med vratnicama naredi menjavo, tako je drugo polovico tekme odbranil Jonathan Bernier, ki je dobil sploh prvo priložnost v končnici. ''Quick nam je že ničkolikokrat, od kar igram za Los Angeles, dal možnost za zmago … včasih ti gre, drugič pač ne, pri vratarjih je to še bolj opazno. A nihče ga ne krivi, on ni bil ključni dejavnik za naš poraz. Mi smo jim dali preveč priložnosti za zadetke, ki so jih izkoristili. Če nasprotniku daješ priložnosti, ne moreš pričakovati, da bo vratar vse ubranil,'' je v bran Quicku stopil branilec Rob Scuderi, ki se dobro zaveda, kdo je prvi čuvaj mreže Kraljev: ''On je še vedno naša prva izbira, mislim, da je vsem jasno, da je številka 1. Seveda pa vsi zaupamo tudi Bernieru.''

Tudi Sutter meni, da so Chicagu puščali preveč prostora: ''Mislim, da smo igrali kar dobro, a dali smo jim preveč prostora, puščali smo preveč odprtih strelov, oni pa so to vse s pridom izkoristili.'' Odgovora na vprašanje, kdaj se bo v postavo vrnil Mike Richards, Sutter še ne pozna: ''Resnično ne vem. Govoril sem z njim minuto pred tekmo in videl, da še ni pripravljen na igro.'' Richardsovo mesto je tokrat prevzel mladi Tyler Toffoli, ki se je izkazal z zadetkom (minuto pred koncem rednega dela) in podajo: ''Pri mojem zadetku je veliko delo opravil Penner, ki mi je plošček poslal pred gol, jaz pa sem uspel zadeti, a takrat je bilo že prepozno.''

Zdaj se serija seli v Los Angeles, spet bo oživel Staples Center, kjer Kopitar in druščina niso izgubili 14. zaporednih tekem. ''Povsem preprosto, nujno potrebujemo zmago. Tretja tekma pred domačim občinstvom bo zelo pomembna. Zdaj se moramo zbrati in 'udariti'. Ključen bo sam začetek tekme, v katerem ne smemo pustiti hitrega zadetka,'' se je k tretji tekmi, ki bo v zgodnjih sredinih jutranjih urah po slovenskem času, ozrl Toffoli.