Connor McDavid Leon Draisaitl Anže Kopitar Anže Kopitar Edmonton Oilers Los Angeles Kings NHL

Torek, 3. 5. 2022, 7.19

Končnica lige NHL, 1. krog (2. maj)

Kopitar in Kralji z zmago začeli obračune v končnici

Los Angeles Kings končnica 2022 | Hokejisti Los Angelesa so z zmago začeli boje v končnici lige NHL.  | Foto Reuters

Hokejisti Los Angelesa so z zmago začeli boje v končnici lige NHL.

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so spodbudno začeli z igro v končnici lige NHL, kamor so se prebili po dolgih štirih letih. Kralji so s 4:3 v gosteh premagali Edmonton in v boju na štiri zmage vodijo z 1:0.

Anže Kopitar
Sportal Po štirih letih pred novo pomembno preizkušnjo: "Kaj dosti skrivnosti ni"

Los Angeles je podjetneje začel obračun. Kralji so povedli v 11. minuti, ko je za 1:0 zadel Trevor Moore, nekaj več kot šest minut kasneje je bil uspešen še Alex Iafallo.

A je imel Edmonton pripravljeno rešitev, ter je 43 sekund pred koncem uvodne tretjine znižal na 1:2 z zadetkom Connorja McDavida.

Začetek druge tretjine je bil v znamenju domačih. Na 2:2 je ob moštveni premoči na ledu izenačil Kailer Yamamoto. Kralji so hitro odgovorili ter znova povedli, tokrat je bil uspešen Brendan Lemieux.

Los Angeles Kings končnica 2022 | Foto: Reuters Foto: Reuters

Edmonton pa je znova izkoristil igro z igralcem več na ledu. Leon Draisaitl je poskrbel za drugo izenačenje na tekmi ter izid poravnal na 3:3.

Kazalo je, da bosta ekipi morali odigrati podaljšek. A se ta scenarij na srečo gostujoče zasedbe ni uresničil. Nekaj več kot pet minut pred koncem je zmago kraljem priboril Phillip Danault ter postavil končni izid 4:3.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick se je izkazal s 36 obrambami, domači čuvaj mreže Mike Smith je zbral 31 obramb.

"Končnica je dolga pot. Prišli bodo vzponi in padci," je dejal vratar Edmontona Smith. "To, kako se s tem ukvarjaš, te naredi dobrega ali pa ustvari ekipo, ki gleda od strani."

Za glavnega trenerja kraljev Todda McLellana je bila tekma dober primer, kako je njegova ekipa igrala v zadnjem času, z dobrim nadzorom nad igro, odličnim vratarjem in igralci, ki so izkoristili svoje priložnosti.

"Igrali smo našo igro, pokazali smo pravi značaj, gre le za različico tega, kako smo to izpeljali," je dejal McLellan.

Kralji so se uvrstili v končnico prvič po sezoni 2017/18, ko so jih že v prvem krogu izločili hokejisti Las Vegasa s 4:0. Prvaki lige NHL so bili doslej dvakrat, Stanleyjev pokal so osvojili v letih 2012 in 2014.

Šlo je sicer za prvo tekmo končnice med Oilers in Kings po letu 1992, ko je Edmonton po šestih tekmah v polfinalu divizije premagal Los Angeles. Edmonton je doslej petkrat osvojil Stanleyjev pokal, a nazadnje leta 1990.

V prvem krogu končnice zahodne konference je ekipa St. Louis Blues v gosteh premagala Minnesota Wild s 4:0 in povedla z 1:0 v zmagah.

V vzhodni konferenci so hokejisti Carolina Hurricanes izkoristili prednost domače dvorane ter s 5:1 ugnali Boston Bruins za prvo zmago. Tudi Toronto Maple Leafs so bili uspešni na domačem ledu. Javorovi listi so prvaka, Tampo Bay Lightning ugnali s 5:0 za vodstvo z 1:0 v zmagah.