Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL NHL

Petek, 19. 2. 2021, 6.37

LIGA NHL, 18. FEBRUAR

Kralji še tretjič zapored zmagali, podaja Kopitarja #video

Los Angeles Kings Arizona Coyotes | Anže Kopitar je na gostovanju v Arizoni pomagal Los Angelesu do zmage s podajo, izkoristil pa je tudi kazenski strel. | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL gostovali pri Arizona Coyotes in prišli do tretje zaporedne zmage. Potem ko so zapravili prednost dveh golov in so odločali kazenski streli, so kralji le poskrbeli, da so iz Glendala odnesli zmago s 3:2. Odločilni gol je dosegel Gabriel Vilardi. S podajo in kazenskim strelom se je izkazal tudi Anže Kopitar.

Hokejista Los Angelesa Dustin Brown, po podaji Anžeta Kopitarja, in Jeff Carter sta dosegla zadetka v prvi tretjini za kralje, ki so na zadnjih štirih tekmah iztržili tri zmage. Vratar Jonathan Quick je zbral 20 obramb.

Vrhunci dvoboja med Arizono in Los Angelesom:

V drugi tretjini so kojoti izenačili pred Conorja Garlanda in Phila Kessela, tretja tretjina in podaljšek pa sta minila brez zadetkov. Odločali so kazenski streli, v katerih je uspešno zadel tudi Kopitar, odločilnega pa je za kralje dosegel Vilardi v četrtem krogu.

Kopitar najboljši na zahodu

Najboljši slovenski hokejist je zbral v tej sezoni že 19 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljši slovenski hokejist je zbral v tej sezoni že 19 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kopitar je na šesti tekmi po vrsti iztržil vsaj točko. To sezono je tako zbral 19 točk, štiri zadetke in 15 asistenc. S tem izkupičkom je vodilni igralec v zahodni konferenci.

"S prvo tretjino smo bili zadovoljni, verjetno malce presrečni, saj se v drugi nismo pravilno odzvali," je dejal trener Los Angelesa Todd McLellan. "Pogovarjali smo se o delu, ki smo ga opravili v prvi tretjini, kar nas je spet pripeljalo do izenačenja. Mislim, da so se tam fantje ustalili in začeli znova igrati pravilno."

Moštvi se bosta v puščavi še enkrat med seboj pomerili v soboto. Los Angeles je trenutno s 15 točkami na petem mestu v skupini MassMutual West in ima le točko manj od četrtouvrščene Arizone.

V soboto se bodo še enkrat udarili s Kojoti.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V soboto se bodo še enkrat udarili s Kojoti. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V pestrem hokejskem večeru so odigrali še osem obračunov. Boston Bruins, ki z 22 točkami vodijo v skupini MassMutual East, so na domačem ledu izgubili proti New Jersey Devils z 2:3.

Kazenski streli so odločali tudi o zmagovalcu tekme v Philadelphii, kjer so domače Flyers ugnali New York Rangers s 3:2.

Zasedba Pittsburgh Penguins je bila doma s 4:1 uspešnejša od New York Islanders. Tudi Columbus Blue Jackets so slavili domačo zmago, s 3:0 so odpravili Nashville Predators.

Na tekmi med Torontom in Ottawo je padlo kar deset zadetkov.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Na tekmi med Torontom in Ottawo je padlo kar deset zadetkov. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kanadski derbi Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators je postregel s kar desetimi zadetki, s 7:3 je slavila ekipa domačega Toronta, ki je z 28 točkami še povišal prednost na mestu vodilnega v ligi NHL.

V Scotiabank Areni je blestel Auston Matthews s kar štirimi točkami, dvema goloma in dvema podajama. Na kar 15 tekmah po vrsti je vpisal vsaj točko.

Domači led je bil prednost tudi za Washington Capitals, ki so s 3:1 odpravili Buffalo Sabres. Vodilna ekipa skupine Honda West St. Louis Blues je bila doma boljša od San Jose Sharks po podaljšku s 3:2. Anaheim Ducks na domačem ledu niso bili kos hokejistom Minnesota Wild, ki so slavili s 3:1.

Anže Kopitar
Sportal Kopitar in druščina dosegla visoko zmago

Liga NHL, 18. februar:

Arizona Coyotes : Los Angeles Kings 2:3**
(Anže Kopitar je prispeval podajo, igral je 22 minut in 21 sekund)

Dallas Stars - Tampa Bay Lighting

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

6. Anaheim        6   8    3   33:45    15
7. Minnesota      7   6    0   33:35    14
8. San Jose       6   7    2   40:54    14