11. 10. 2017,
22.00

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,08

hokej legionarji Red Bull Salzburg Luka Gračnar KAC Celovec Mitja Robar Blaž Gregorc Mountfield Hradec Kralove hokejska liga prvakov

Sreda, 11. 10. 2017, 22.00

Hokejska liga prvakov, 6. krog

Izjemen preobrat v izdihljajih Gračnarju in druščini prinesel napredovanje

Luka Gračnar Red Bull Salzburg | Foto Sportida

V ligi prvakov so danes razdelili še zadnje vstopnice za osmino finala. Po izjemnem preobratu v zadnjih dveh minutah si jo je v sredo priigral Salzburg Luke Gračnarja, ki je Wolfsburg premagal s 4:3. Naš vratar bo edini Slovenec v izločilnih bojih, saj Celovcu Mitje Robarja podvig ni uspel. Brez napredovanja pa je že v torek ostal Mountfield Blaža Gregorca.

Salzburg vratarja Luke Gračnarja je odločilno tekmo lige prvakov odigral pred domačimi gledalci. Za napredovanje so Salzburžani potrebovali zmago nad nemškim Grizzly Wolfsburgom, ki so ga na zadnjem obračunu tesno ugnali (5:4), a jim še v 58. minuti ni kazalo najbolje. Zaostajali so z 2:3, nato pa sta na sceno stopila Thomas Raffl in Ryan Duncan in zrežirala popoln preobrat. Rdeči biki so z zmago s 4:3 zasedli drugo mesto in bodo tekmovanje nadaljevali tudi v play-offu.

Gračnar (imel je precej manj dela od vratarja v nemškem golu - razmerje v strelih 54:29 za Salzburg) je v vratih zmagovalcev branil vso tekmo in zaustavil 26 strelov od 29.

Robarjevim podvig ni uspel

Sreda je bila dan D tudi za slovenskega branilca Mitjo Robarja in njegov Celovec, a Korošcem podvig ni uspel. Robarjevi bi si napredovanje priigrali le z zmago pri Zürichu, ki so ga pretekli teden presenetljivo premagali. Tokrat pa v Švici niso bili uspešni, izgubili so z 0:3 in končali nastope v ligi prvakov.

Gregorčevi načrtno dali priložnost mladim in se poslovili

Češkega ekstraligaša Mountfield, pri katerem si kruh služi standardni član slovenske reprezentance Blaž Gregorc, bi v izločilne boje vodila zmaga nad Bernom, a te v Švici v torek niso dočakali. Čehi so namreč na gostovanje odpotovali s pomlajeno ekipo (tudi brez Gregorca), ki so ji načrtno dali možnost za okušanje mednarodnega hokeja, igrali le s tremi peterkami in izgubili z 2:5.

Kdo vse je napredoval v 1/8 finala?

Red Bull Salzburg - Luka Gačnar (Avstrija), Tappara, Jyvaskila (oba FInska), Brynäs, Växjö Lakers, Frölunda, Malmö (vsi Švedska), Kometa Brno, Trinec, Liberec (vsi Češka), Zug, Bern, Zürich (vsi Švica), Adler Mannheim, München (oba Nemčija), Nottingham (Velika Britanija).

Žreb parov 1/8-finala bo v petek, 13. oktobra. Izločilni boji se bodo začeli 31. oktobra.

Liga prvakov, slovenska udeležba, 6. krog

Skupina A:
Sreda, 11. oktober
Red Bull Salzburg : Grizzly Wolfsburg 4:3
(Luka Gračnar je za Salzburg branil vso tekmo in zaustavil 26 strelov od 29.)

Lestvica
1. Tappara** 6 tekem – 15 točk
2. Red Bull Salzburg** 6 – 9
..........................................

2.  Bern** 6 - 9
.............................................
3.  TPS Turku 6 – 9

4. Mountfield HK 6 – 7

Skupina H:
Zurich : KAC Celovec 3:0

(Mitja Robar je za Celovec igral 14 minut in pol, dvakrat streljal na gol in si prislužil malo kazen.)