4. 10. 2017,
22.31

Thermometer Blue 0

legionarji Mountfield Hradec Kralove Blaž Gregorc KAC Celovec Mitja Robar Red Bull Salzburg Luka Gračnar hokejska liga prvakov hokej

Sreda, 4. 10. 2017, 22.31

Hokejska liga prvakov, 5. krog

Tudi Gregorc z druščino lahko še kako upa

Blaž Gregorc | Foto Vid Ponikvar

Končan je predzadnji krog skupinskega dela hokejske lige prvakov, po katerem v igri za napredovanje v izločilne boje ostajajo vsi trije klubi Slovencev. Mountfield Blaža Gregorca je v sredo dosegel pomembno zmago (5:4) nad Bernom. Salzburg Luke Gračnarja je v torek dobil goleado (5:4) proti Wolfsburgu in ostaja v igri za uvrstitev v osmino finala. Zmagal, a v podaljšku, je tudi Celovec Mitje Robarja, ki je doma z 2:1 strl švicarski Zurich. Vsa moštva bodo ključno tekmo za napredovanje odigrala prihodnji teden.

Rdeči biki iz Salzburga so na gostovanju v Nemčiji nujno potrebovali točke, če so želeli ostati v igri za napredovanje. Čeprav jim po treh minutah ni kazalo dobro, zaostajali so že z 0:2, so v nadaljevanju priredili preobrat in zmagali s 5:4. Slovenski vratar Luka Gračnar je za Salzburg branil vso tekmo in zaustavil 22 strelov. Moštvi se bosta spet srečali prihodnji teden, ko bodo Nemci vrnili obisk. Obračun pa bo odločal o tem, kdo si bo prislužil izločilne boje in kdo bo končal tekmovanje.

Celovec branilca Mitje Robarja je gostil neposrednega tekmeca na lestvici švicarski Zurich in vse do 55. minute držal minimalno prednost (1:0). Gostje so pet minut pred koncem zadeli in izsilili podaljšek, po katerem so se zmage veselili Korošci. Kolektiva imata oba po osem točk. O tem, kdo bo napredoval, bosta med seboj odločila prihodnji teden v Švici.

Mitja Robar s Celovcem ostaja v igri za napredovanje v izločilne boje lige prvakov. | Foto: Sportida Mitja Robar s Celovcem ostaja v igri za napredovanje v izločilne boje lige prvakov. Foto: Sportida

Mountfield branilca Blaža Gregorca je v sredo doma vknjižil prepotrebne točke. Švicarski Bern je premagal s 5:4 in ga prehitel na drugem mestu. Čehi bodo prihodnji teden palice še enkrat prekrižali s Švicarji, takrat v gosteh. Obračun pa bo odločal o tem, kdo si bo priigral končnico.

Liga prvakov, slovenska udeležba, 5. krog

Skupina A:
Torek, 3. oktober
Grizzly Wolfsburg : Red Bull Salzburg 4:5
(Luka Gračnar
je za Salzburg branil vso tekmo in zaustavil 22 strelov od 26.)

Lestvica
1. Tappara** 4 tekme – 12 točk
2. Red Bull Salzburg 5 – 6
..........................................
3. Grizzly Wolfsburg 5 – 6
4. Banska Bystrica 5 – 3

Skupina F:
Sreda, 4. oktober

HK Mountifeld : Bern 5:4

(Blaž Gregorc je za Mountfield igral dobrih 18 minut in v statistiko vpisal podajo.)

Lestvica
1.Nottingham** 5 tekem – 11 točk
2.  Mountfield HK 5 – 7
.............................................
3.  Bern 5 - 6

4. TPS Turku 5 – 6

Skupina H:
KAC Celovec : Zurich 2:1*
(Mitja Robar je za Celovec igral slabih 20 minut in v tem času trikrat streljal na gol.)