Petek, 10. 3. 2017, 7.40

Liga NHL, 9. marec

Drama v Los Angelesu osrečila Kopitarja

Anže Kopitar Jarome Iginla Drew Doughty | Foto Guliver/Getty Images

V noči na petek je bilo v ligi NHL zelo pestro. Po štirih dneh tekmovalnega počitka so se predstavili Kralji Anžeta Kopitarja in v Staples Centru dosegli pomembno zmago v boju za končnico. Po podaljšku so premagali Nashville Predators, junak srečanja pa je postal dvakratni strelec Jarome Iginla.

Kralji iz Los Angelesa so v tekmi s Plenilci iz Nashvilla dvakrat izničili zaostanek. Gostje so dobili prvo tretjino z 1:0, druga pa je pripadla gostiteljem. V 26. minuti je izenačil veteran Jarome Iginla, ki je pred kratkim okrepil Los Angeles. Nashville je v zadnji tretjini potreboval le 91 sekund, da je ponovno povedel. Tudi drugo vodstvo ni zadostovalo za zmago po rednem delu.

V 51. minuti je z osmim zadetkom v tej sezoni za izenačenje poskrbel Slovak Marian Gaborik. Končalo se je z 2:2, nevarnejši pa so bili gostitelji, ki so v 60 minutah na vrata gostov sprožili 30 strelov. Nashville jih je sedem manj.

V podaljšku je ponovno zablestel Iginla in v 64. minuti določil zmagovalca.

Hrušičan Anže Kopitar, kapetan Los Angelesa, je na ledu prebil 22 minut in 41 sekund. V tem času je dvakrat streljal na vrata

Zmagoviti zadetek Iginle:

Vesel, da lahko prispeva svoj delež

"Če lahko pomagam, se počutim zelo dobro. Pomembno mi je, da v novi ekipi lahko prispevam svoj delež. Vesel sem, da sem bil v ključnih trenutkih na ledu, sprožil kakšen strel …  Zmago smo si prigarali. Zavedamo se, da je na teh tekmah veliko v igri, zato je še toliko bolj lepo, da smo to zmago dosegli kot ekipa v podaljšku," je bil vesel veteran, ki bo letos vstopil v peto desetletje.

Optimistično verjame, da jim bo uspelo

Kralji po zmagi in pred zadnjimi 16 tekmami rednega dela ostajajo na devetem mestu zahodne konference, za osmim St. Louisom, ki v rokah drži zadnjo wild-card vstopnico, pa zaostajajo za točko.

"Zelo sem optimističen in pozitiven. Vem, da nas čaka še veliko dela, a ti fantje so zmagovalci. Gre za zelo povezano skupino. V tem času sezone znajo najti pravo pot. Velika večina je osvojila dva Stanleyjeva pokala. Res je, da bomo morali prikazati še veliko, a ti fantje uživajo v takšnih velikih tekmah. Če bi vprašali kateregakoli hokejista v slačilnici, mislim, da ne bi prav nihče dvomil. Vsi verjamemo, da nam lahko uspe," je Iginla dal vedeti, da je kalifornijsko moštvo trdno odločeno, da 9. aprila, ko bo konec rednega dela, še ne konča sezone.

Za preboj v končnico bo pomembna že naslednja tekma, ko bo nasprotnik vse prej kot lahek. Kralji bodo v noči na nedeljo gostili vodilno moštvo lige Washington Capitals.

Los Angeles Kings : Nashville Predators 3:2*
Iginla 26., 64., Gaborik 51.; Jarnkrok 17., Fiala 42.
Anže Kopitar (Los Angeles) je odigral 22 minut in 41 sekund. Na vrata je streljal dvakrat.

Carolina Hurricanes : New York Rangers 4:3