Ponedeljek, 7. 9. 2020, 9.31

LIGA NHL, KONFERENČNI FINALE, 6. SEPTEMBER

Luka Dončić prinesel srečo sosedom iz dvorane #video

1

Dallas Vegas | Dallas Stars je v konferenčnem finalu povedel z 1:0. | Foto Guliver/Getty Images

Dallas Stars je v konferenčnem finalu povedel z 1:0.

Potem ko so tako hokejisti Dallas Stars kot Vegas Golden Knights potrebovali sedem tekem, da so si priigrali finale zahodne konference severnoameriške lige NHL, je po le dvodnevnem premoru prvo tekmo dvoboja na štiri zmage bolje začel Dallas. V Edmontonu je zmagal z 1:0 zahvaljujoč zadetku Johna Klingberga, ki je bil uspešen že v tretji minuti.

Švedski hokejist John Klingberg je pravzaprav zadel iz Dallasovega sploh prvega strela na tekmi po dveh minutah in 36 sekundah igre. Vratar Dallasa Anton Hudobin je uspešno zaklenil svoja vrata in na prvem koraku do velikega finala tekmovanja za Stanleyjev pokal zaustavil 25 strelov Vegasa.

Vrhunci prvega dvoboja med Dallasom in Vegasom:

Hokejisti Dallasa so edini Stanleyjev pokal osvojili v sezoni 1998/99. Za njih v končnici stiskajo pesti tudi košarkarji Dallas Mavericks, ki si z njimi delijo dvorano American Airlines Center. Pred prvim dvobojem konferenčnega finala so zaželeli srečo "sosedom" in na Twitterju izpostavili fotografijo slovenskega zvezdnika Luke Dončića v prepoznavnem zelenem hokejskem dresu Dallasa.

Druga tekma je na sporedu v torek, finale vzhodne konference pa bosta danes odprli ekipi Tampa Bay Lightning in New York Islanders.

V konferenčnem finalu vzhoda se bosta srečali ekipi New York Islanders in Tampa Bay Lightning.