Liga NHL, 5. december

Kopitarjevi Kralji visoko s 5:1 ugnali mogočne Naftarje #video

La Kings | Kralji so s kar 5:1 v gosteh premagali Edmonton. | Foto Guliverimage

Kralji so s kar 5:1 v gosteh premagali Edmonton.

Hokejisti Los Angeles Kings s kapetanom Anžetom Kopitarjem na čelu, so bili ponoči uspešni na gostovanju v Kanadi pri Edmonton Oilers. Naftarje, tretje najmočnejše moštvo zahodne konference, so premagali visoko s 5:1. Adrian Kempe je prispeval dva zadetka, Kopitar pa je k zmagi prispeval podajo.

Kralji so bili v dvorani Rogers Place posebej razpoloženi v zadnji tretjini, ko so v razmaku 2:19 minute z igralcem več na ledu - Connor McDavid je prejel kazen zaradi udarca Kempeja od zadaj - dosegli tri gole. Kopitar je bil podajalec pri četrtem zadetku kraljev za vodstvo s 4:1.

Vrhunci obračuna med Los Angeles Kings in Edmonton Oilers:

Izkazal se je tudi Drew Doughty z golom; podajal mu je Kopitar, in dvema podajama, vratar Jonathan Quick pa je zaustavil 21 strelov.

Za gostitelje, ki so prvič to sezono izgubili dve tekmi zaporedoma, je edini gol dosegel Darnell Nurse, vratar Mikko Koskinen pa je zbral 35 obramb.

Naslednja tekma kralje čaka v ponedeljek po lokalnem času, ko bodo gostovali pri Vancouver Canucks.

Kadrovske spremembe pri Vancouvru

Prav pri naslednjih tekmecih kalifornijske ekipe pa je danes prišlo do kadrovske spremembe v vodstvu moštva. V klubu so se zahvalili za sodelovanje Travisu Greenu in Jimu Benningu, dosedanjemu trenerju in direktorju. začasno bo na klopi vodenje ekipe, ki je zadnja v pacifiški skupini, prevzel Bruce Boudreau. Direktorski položaj pa so začasno zaupali Stanu Smylu.

"To so težke odločitve, toda verjeli smo, da bomo v tej sezoni konkurenčni. Zato sem še toliko bolj razočaran zaradi načina, kako smo igrali doslej. Spremembe smo naredili, ker smo prepričani, da se lahko borimo za vrh," je ob menjavah dejal predsednik kluba Francesco Aquilini.

Slab večer so imeli tudi hokejisti Philadelphie, saj so jim tekmeci iz Tampe nasuli sedem golov. Dva je dosegel Corey Perry, ki je v statistiko dodal še podajo, po tri podaje pa Victor Hedman in Ross Colton. Brian Elliott je zbral 38 obramb, vse skupaj pa je pomenilo osmi poraz v nizu za letalce.

Niz izgubljenih tekem so na 11 podaljšali tudi New York Islanders. Tokrat so morali priznati premoč Chicagu po kazenskih strelih, pri zmagovalcih pa je Marc-Andre Fleury dosegel 499. zmago v ligi in se bo ob naslednji pridružil Martinu Brodeurju in Patricku Royu, ki sta doslej kot edina vratarja v NHL presegla to mejo.

Jubilej, nastopil je na 1000. tekmi v NHL, pa je lepo zaokrožil tudi Blake Wheeler. Njegovi podaji sta Winnipegu pomagali do zmage proti Torontu s 6:4, Jets pa so odločilni korak do zmage naredili v drugi tretjini, ko so dosegli štiri gole.