liga NHL finale Stanleyjev pokal Washington Capitals Vegas Golden Knights

Ponedeljek, 4. 6. 2018, 22.30

Liga NHL, finale, 4. junij

Washington Capitals le še zmaga loči od zgodovinskega uspeha

Washington Capitals Vegas Golden Knights liga nhl finale | Foto Reuters

V finalu hokejske lige NHL je bila na sporedu četrta tekma. Washington Capitals so na domačem ledu odpihnili Vegas Golden Knights, potem ko so jih premagali z izidom 6:2. Prednost Aleksandra Ovečkina in druščine je zdaj  3:1, manjka jim le še zmaga do Stanleyjevega pokala.

Washington Capitals so na domačem ledu zagospodarili že v prvi minuti. Že po prvi tretjini, ta se je končala z izidom 3:0, je bilo jasno, da so domači hokejisti na dobri poti do tretje zmage. V uvodni tretjini so v polno zadeli T. J. Oshie, Tom Wilson in Devante Smith-Pelly, medtem ko so bili Vitezi videti povsem nebogljeni. Zelo razpoložen je bil tudi domači vratar Braden Holtby.

Druga tretjina se je prav tako končala v korist domače ekipe. Edini zadetek je dosegel John Carlson, ki je zadel z igralcem več na ledu. Wasihgnton je imel po drugi tretjini že vodstvo s 4:0.

Vegas Golden Knights Washington Capitals Ovečkin | Foto: Reuters Foto: Reuters Upanje gostov je kmalu ugasnilo

V zadnji tretjini sta za gostujoče hokejiste nekaj upanja vzbudila James Neal in Reilly Smith, ki jima je uspelo znižati rezultat na 4:2, a upanje ni trajalo dolgo. Že dobro minuto po zadetku Smitha je Michal Kempny zadel za 5:2, končni izid 6:2 pa je postavil Brett Connolly.

Zelo razpoložen na ledu je bil tudi Jegenij Kuznecov. Ta je na tokratni tekmi za domačo ekipo prispeval kar štiri podaje.

Ovečkin: Izkoristili smo svoje priložnosti

"Oddaljeni smo le eno zmago, ta bo najtežja. Vedeli smo, da bo ta tekma za nas zelo pomembna. Imeli smo tudi nekaj sreče. Izkoristili smo svoje priložnosti, držali smo se načrta in rezultat je tukaj," je po tekmi povedal Aleks Ovečkin, kapetan Washington Capitals.

Washington Capitalsv v 43-letni zgodovini kluba od zgodovinskega uspeha loči le še ena zmaga. Peta tekma bo na sporedu v noči na petek.