Ponedeljek, 5. 4. 2021, 8.14

3 leta

Liga NHL, 4. april

Prvakom zaušnica enega najslabših moštev v ligi #video

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings | Rdeča krila so napolnila mrežo prvakov. | Foto Guliverimage

Rdeča krila so napolnila mrežo prvakov.

Aktualni prvaki hokejske lige NHL, hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so dobili lekcijo zadnjeuvrščene ekipe centralne skupine Detroit Red Wings. Rdeča krila, tretji najslabši v ligi, so zmagali s 5:1. Hokejisti Floride so se z zmago s 3:0 proti Columbusu prebili na vrh severnoameriške lige NHL. Zdaj imajo 56 točk, dve več od Colorada, Tampa Baya in Washingtona ter tri od Toronta in Caroline.

Florida Panthers so odpravili Columbus Blue Jackets s 3:0, pri čemer je Aleksander Barkov dosegel gol in podajo. Washington je v 46. minuti vodil že s 5:2, do konca pa je New Jerseyju uspelo le ublažiti poraz. Aleks Ovečkin je k zmagi prispeval gol in dve podaji, pri tem je dosegel svoj 265. zadetek ob igralcu več, s čimer se je ne drugem mestu lestvice izenačil z Brettom Hullom. Vodilni v tem pogledu je Dave Andreychuk (274). Pri New Jerseyju je sicer dvakrat zadel Travis Zajac, Ryan Murray pa je trikrat podal.

Vrhunci dvoboja v New Jerseyju:

Toronto je v Calgaryju zmagal s 4:2, potem ko je preobrat zrežiral v zadnjih dveh tretjinah. John Tavares in Auston Matthews sta zbrala po gol in podajo za zmagovalce. Tampa pa je doživela poraz, proti Detroitu tokrat ni imela možnosti, po dveh tretjinah je zaostajala z 0:4. Uspešnejša je bila Carolina, ki je z 1:0 ugnala Dallas, edini strelec je bil Jordan Martinook na začetku druge tretjine.

Dvoboj Anaheima in Arizone pa je po podaljšku dobila slednja s 3:2, Jakob Chychrun je odločilni gol dosegel v drugi minuti podaljška. Tudi sicer je bil branilec junak tekme, saj je dosegel vse tri zadetke za Arizono.

Velike težave Vancouvra z okužbami

Dvoboj Winnipega in Vancouvra pa je bil preložen, saj imajo v ekipi slednjega veliko težav z okužbami z novim koronavirusom. Okuženih je po poročilih z one strani Atlantika več kot polovica trenerjev in igralcev. Kanadska mreža TSN je poročala, da gre pri igralcih za dehidracijo, krče in bruhanje. Vancouver naj bi se na led vrnil v četrtek, a se bo to najverjetneje še zamaknilo.

V noči na torek pa bo spet dejaven Anže Kopitar, ki bo z Los Angelesom gostil Arizono.

Calgary Flames : Toronto Maple Leafs      2:4
Winnipeg Jets - Vancouver Canucks - preloženo)

* po podaljšku

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:
1. Colorado      25   8    4  132:83    54
2. Vegas         24  10    2  113:84    50
3. Minnesota     23  11    2  104:89    48
4. Arizona       18  15    5  102:116   41
5. St Louis      16  15    6  103:118   38
6. San Jose      17  16    4  105:122   38
7. Los Angeles   14  16    6   98:102   34
8. Anaheim       11  21    7   87:130   29

Skupina MassMutual East:1. Washington    25   9    4  132:117   54
2. NY Islanders  24  10    4  117:90    52
3. Pittsburgh    24  12    2  126:102   50