Anaheim Ducks Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Sobota, 1. 5. 2021, 7.18

Liga NHL, 30. april

Anže Kopitar v zadnji minuti zabil zmagoviti gol #video

Anže Kopitar | Anže Košitar je na drugi tekmi proti Racmanom zabil zmagoviti gol za zmago Kraljev z 2:0. | Foto Guliverimage

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so ponoči z 2:1 v gosteh premagali ekipo Anaheim Ducks in se jim maščevali za četrtkov poraz na domačem ledu. Zmagoviti gol za moštvo iz Kalifornije, ki se je prebudilo šele v zadnji tretjini, je 56 sekund pred koncem tekme zabil kapetan Kraljev Anže Kopitar. Za poražence je v prvi tretjini zadel Haydn Fleury, za zmagovalce pa poleg slovenskega zvezdnika še Lias Andersson.

Haydn Fleury je Anaheim v vodstvo povedel že v šesti minuti tekme, na 1:1 pa je Lias Andersson izenačil v petnajsti minuti zadnje tretjine, ko je ugnal vratarja Johna Gibsona (23 obramb). Zmagoviti zadetek manj kot minuto pred koncem obračuna je zabil slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar, ki je zbral že 997 točk v ligi NHL. Razmišlja o magični tisočici?

Kopitar je v zmagoviti akciji izvabil vratarja Gibsona nekoliko iz vrat, nato ga je preigral in poslal plošček v mrežo. "Videl sem, da je Gibson oddrsal iz vrat, zato sem lahko šel mimo njega in tako prišel pred nebranjeno mrežo. Nocoj se nam je izšlo," je v izjavi za uradno spletno stran lige dejal Kopitar.

Daleč od končnice

Kings so sedaj na sedmem, predzadnjem mestu v skupini ter osem točk zaostajajo za St. Louis Blues na četrtem mestu, ki kot zadnje še vodi v končnico Stanleyjevega pokala. V njej so že prve tri ekipe Vegas Golden Knights kljub porazu z 0:3 v gosteh pri Arizona Coyotes, s katerim se je končal niz desetih zmag, Colorado Avalanche, ki so San Jose Sharks odpravili s 3:0, ter Minnesota Wild.

V četrtem dvoboju večera so Montreal Canadiens premagali Winnipeg Jets s 5:3. Ekipi sta sosedi la lestvici skupine Scotia North, Montreal je s 53 točkami četrti, tretji s 57 pa Winnipeg.

Liga NHL, 30. april:

Montreal Canadiens : Winnipeg Jets 5:3
Colorado Avalanche : San Jose Sharks 3:0
Arizona Coyotes : Vegas Golden Knights 3:0
Anaheim Ducks : Los Angeles Kings 1:2
(Anže Kopitar je v zadnji miniti z golom odločil dvoboj)

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Vegas*         35  12    2  165:108   72

2. Colorado*      32  12    4  167:117   68

3. Minnesota*     31  14    4  158:132   66

4. St Louis      23  19    6  144:150   52
...............................................................
5. Arizona       22  24    5  137:160   49

6. San Jose      20  25    5  135:172   45

7. Los Angeles   19  23    6  128:141   44

8. Anaheim       15  29    7  110:164   37