Nedelja, 4. 11. 2018, 6.55

Liga NHL, 3. november

Kopitar napovedal boljše čase #video

1

Anže Kopitar | Izjemno skromne so predstave Los Angeles Kings v tej sezoni. Na 12 tekmah so zmagali le trikrat. | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so prišli do druge zmage v zadnjih devetih tekmah in skupno četrte v sezoni. Pot k uspehu je utiral tudi Anže Kopitar, ki je spravil plošček v mrežo Columbus Blue Jackets, prav po njegovem golu pa se je njegovo moštvo odlepilo od tekmeca.

LA Kings so sredi zadnje tretjine vodili z 2:1, ko so do segli dva hitra gola, ki sta bila na koncu tudi odločilna. Na 3:1 je povišal prav naš Anže Kopitar, ki je prejel odbit plošček in ga potisnil v gol. Čez 57 sekund je usodo gostov zapečatil Sergej Bobrovskij.

Sicer pa sta bila strelca za Kralje še Alex Iafallo in Jeff Carter. Za ekipo iz Los Angelesa, ki se kljub uspehu nahaja na repu zahodne konference, je bila to šele četrta zmaga v trinajstih tekmah.

V losangeleški ekipi so si lahko vsaj malo oddahnili, po slabem začetku sezone so tokrat dosegli šele drugo zmago v zadnjih devetih tekmah, pokazali pa so dobro igro vseh 60 minut. "Delali smo natančno to, kar moramo delati in po čemer smo znani. Naši nasprotniki so se veliko gibali s ploščkom, a smo tudi mi imeli veliko priložnosti. Dosti prometa pred vrati in končno tudi ploščki v mreži," je bil po tekmi zadovoljen Dustin Brown; zadetek za 4:1 je dosegel s kazenskim strelom, potem ko so ga tekmeci s prekrškom ustavili ob prodoru, ko je imela njegova ekipa na ledu igralca manj.

Zanimivo je, da je bila to ista izključitev, ob kateri je zadetek dosegel tudi Kopitar. Slovenski as je pobegnil v protinapad minuto pred tem, po podaji Browna je Sergej Bobrovski prvi strel Kopitarju sicer ubranil, toda odbiti plošček je prišel nazaj do napadalca kraljev, ki je nato iz obrata zadel desni zgornji kot gola Columbusa.