Liga NHL, 2. november

Winnipeg se je opekel v Helsinkih

Florida Panthers | Hokejisti Floride so presenetili Winnipeg. | Foto Getty Images

Hokejisti Floride so presenetili Winnipeg.

Petek je v ligi NHL prinesel zgolj tri srečanja. Hokejisti Winnipeg Jets so gostili zadnje moštvo vzhoda Florida Panthers, a so morali presenetljivo priznati poraz.

Hokejisti Florida Panthers in Winnipeg Jets so tekmo odigrali v gosteh toktran Atlantika v finski prestolnici Helsinkih. V vlogi gostujočega moštva so bili hokejisti Panthers, ki so domače Jets odpravili s 4:2.

Obračun je bil del tako imenovane svetovne serije NHL. Petindvajsetič so hokejisti NHL v rednem delu sezon tekmo odigrali na stari celini, sedmič na Finskem.

Ekipa Arizona Coyotes je niz zmag podaljšala na pet. Junak tekme v Glendalu je bil Michael Grabner, ki je zadel v drugi minuti podaljška za zmago s 4:3 proti Carolina Hurricanes.

Podaljšek je odločil tudi tekmo v olimpijskem Vancouvru, kjer so navijači lahko spremljali kar 13 zadetkov. Na koncu so bili boljši hokejisti domače ekipe Canucks, ki so goste iz Kolorada Avalanche ugnali s 7:6 za še tretjo zaporedno zmago.

Odločilni zadetek je prispeval Derek Poulliot, ki je zabil 22 sekund pred koncem podaljška ter tako preprečil, da bi o zmagovalcu obračuna odločali kazenski streli. Pri domačih se je izkazal Elias Petterson s petimi točkami, tremi podajama in dvema goloma.