Liga NHL, 27. april

New Jersey in Columbus prekinila neslavna niza, Tampa z zvezdico #video

New Jersey Devils | Hokejisti New Jerseyja so na domačem ledu ugnali Philadelphio.  | Foto Reuters

Hokejisti New Jerseyja so na domačem ledu ugnali Philadelphio.

V noči na sredo je bilo v ligi NHL odigranih osem tekem. Hokejisti New Jersey Devils so prekinili niz desetih zaporednih porazov in doma ugnali Philadelphio, po dolgem času pa je zmagal tudi Columbus. Blue Jackets so po izvajanju kazenskih strelov doma odpravili Detroit ter prekinili niz devetih porazov. Napredovanje v končnico si je zagotovila tudi Tampa. Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so počivali. V noči na četrtek bodo gostili Anaheim.

Vrhunci dvoboja v New Jerseyju:

Branilci naslova v severnoameriški hokejski ligi NHL Tampa Bay Lightning so si kot šesta ekipa v sezoni priigrali nastop v končnico. V noči na sredo je Tampa doma premagala Chicago Blackhawks s 7:4 in bo redni del zanesljivo končala med najboljšimi štirimi ekipami v svoji diviziji. V diviziji Discover Central sta v končnico uvrščena tudi Carolina Hurricanes, ki je s 5:1 premagala Dallas Stars in Florida Panthers, ki so s 7:4 ugnali Nashville Predators. Velja izpostaviti predvsem Jonathana Huberdeaua, ki je na tekmi Floride proti Nashvillu dosegel kar pet strelskih točk - dva gola in tri podaje.

V skupini Honda West so udeleženci play offa Vegas Golden Knights, Colorado Avalanche in Minnesota Wild. V tej skupini so tudi Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, ki pa so praktično brez možnosti za osvojitev četrtega mesta, za katerim zaostajajo za tri zmage. Prvo bodo skušali doseči že v noči na četrtek na tekmi z Anaheimom.

* po kazenskih strelih

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas*         34  11    2  160:103   70
2. Colorado*      31  11    4  162:112   66
3. Minnesota*     31  13    3  151:123   65
4. St. Louis      21  19    6  135:143   48
5. Arizona       21  23    5  132:156   47
6. San Jose      19  24    5  131:167   43
7. Los Angeles   18  22    6  124:137   42
8. Anaheim       14  28    7  106:160   35