liga nhl, 25. april

Jake Guentzel mož odločitve v Pittsburghu

Tampa Bay Lightning | Tampa pričakuje zadnji Columbus. | Foto Guliverimage

Tampa pričakuje zadnji Columbus.

Pittsburgh je v severnoameriški hokejski ligi NHL v domači PPG Paints Areni premagal Boston z 1:0. Edini gol je v zadnji četrtini dosegel Jake Guentzel, poleg njega se je izkazal tudi vratar Tristan Jarry s 30 obrambami. Pittsburgh je po zmagi prevzel prvo mesto v skupini MassMutual East, drugouvrščeni Washington zaostaja točko.

Anže Kopitar
Sportal Kopitarjevi kralji na domačem ledu izgubili s kar 0:4

V noči na ponedeljek so bile na sporedu še tri tekme. New York Rangers so v kultnem Madison Square Gardnu premagali Buffalo Sabres s 6:3. Blestel je 28-letni švedski napadalec Mika Zibanejad, ki je dosegel svoj tretji "hat-trick" v tej sezoni.

Philadelphia je šele po kazenskih strelih strla odpor New Jerseyja in na domačem ledu slavila s 4:3. Gostujoča zasedba je v rednem delu vodila s 3:1, v zadnji tretjini pa je Claude Giroux v razmaku 22 sekund dosegel dva gola in izsilil podaljšek. V njem ni bilo odločitve, v "loteriji" pa so bili bolj zbrani domači hokejisti. Poleg Girouxa sta zadela še Sean Couturier in Kevin Hayes, za goste je edini zadetek dosegel Jesper Bratt.

Tampa Bay je v podaljšku premagala Columbus s 4:3, zmagoviti gol je po vsega desetih sekundah igre dosegel Šved Victor Hedman.

V noči na torek bo na veliko sceno stopil tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, njegov Los Angeles se bo v lokalnem obračunu pomeril z Anaheimom.

** - kazenski streli

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         34  11    2  160:103   70
2. Colorado      31  10    4  161:108   66
3. Minnesota     31  13    3  151:123   65
4. Arizona       21  22    5  128:150   47
5. St Louis      20  19    6  131:142   46
6. San Jose      18  24    5  125:163   41
7. Los Angeles   17  22    6  120:136   40
8. Anaheim       14  27    7  105:156   35