liga NHL Washington Capitals Vancouver Canucks Aleksej Ovečkin

Torek, 23. 10. 2018, 7.05

Liga NHL, 22. oktober

Ovečkin blestel v Vancouvru, Colorado skočil na vrh #video

Ovečkin Washington | Prvaki iz Washingtona so v Kanadi spravili v slabo voljo navijače Vancouvra. | Foto Reuters

Prvaki iz Washingtona so v Kanadi spravili v slabo voljo navijače Vancouvra.

Hokejisti Washingtona, branilci naslova v ligi NHL, so na krilih ruskega zvezdnika Alekseja Ovečnika, ki je vknjižil štiri točke (dva zadetka in dve podaji), v Kanadi ugnali Vancouver Canucks s 5:2, Colorado Avalanche pa se je z visoko zmago pri Flyers v Philadelphii (4:1) povzpel na prvo mesto zahodne konference.

Aleks Ovečkin je v tej sezoni dosegel že osem zadetkov, od tega dva na zadnjem gostovanju v Vancouvru. Odločilna sta bila gol za 4:2 v zadnjem delu in podaja T. J. Oshieju miuto in 44 sekund pred koncem za odločilnih 5:2. Takrat je v protinapadu oddrvel proti praznemu golu, a nesebično zaposlil soigralca.

Vrhunci dvoboja v Vancouvru:

V noči na torek je v ligi NHL izstopal Mark Scheifele. Zvezdnik Winnipega je z dvema zadetkoma in podajama pomagal Jets do razburljive zmage nad St. Louisom.

Gostje so v Winnipegu vodili z 2:0, 3:1 in v zadnjem delu tudi s 4:3. Bryan Little je Kanadčanom šele minuto in 40 sekund pred koncem priigral podaljšek, drugo točko pa Jacob Trouba v tretji minuti dodatnega dela igre, ko je zadel za prvo, a odločilno rezultatsko prednost Winnipega. V dresu St. Louisa je z golom in dvema podajama izstopal Ryan O'Reilly.

Zvezdnik Winnipega Mark Scheifele je z dvema zadetkoma in podajama pomagal Jets do razburljive zmage nad St. Louisom. | Foto: Reuters Zvezdnik Winnipega Mark Scheifele je z dvema zadetkoma in podajama pomagal Jets do razburljive zmage nad St. Louisom. Foto: Reuters

V Philadelphii je tekmo z golom in podajo odločil Gabriel Landeskog, ki je v uvodu zadnje tretjine zadel za vodstvo s 3:0, kar je bilo za gostitelje neulovljivo. Dvakrat je zadel Mikko Rantanen, ki je dosegel prvi in zadnji gol na tekmi.

V Detroitu so gostitelji upali na uspešnejši razplet do zadnje minute, ko je Jordan Martinook 40 sekund pred koncem z igralcem manj na ledu dosegel tretji gol za Carolino in odločil tekmo.

Los Angeles, za katerega igra edini Slovenec v ligi Anže Kopitar, naslednja tekma čaka v noči na sredo v Dallasu.