liga nhl, 22. november

Morski psi na kolena spravili hokejiste Caroline

San Jose Sharks | San jose Sharks so po podaljšku premagali vodilno ekipo lige NHL. | Foto Guliverimage

San jose Sharks so po podaljšku premagali vodilno ekipo lige NHL.

San Jose Sharks so v noči s ponedeljka na torek z 2:1 v podaljšku premagali vodilno moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Carolina Hurricanes in s tem prekinili niz štirih zmag Caroline. Drugih večjih presenečenj v pretekli noči ni bilo, sta pa zmagovalni moštvi na dveh tekmah dosegli po sedem zadetkov.

Anže Kopitar
Sportal Zmeda v podaljšku, novo razočaranje za Kopitarja #video

Divizijski nasprotniki Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so v San Joseju vodilno moštvo lige s 14 zmagami in z le dvema porazoma prisilili igrati prvi podaljšek v tej sezoni. V drugi minuti podaljška je za zmago domačih zadel Aleksander Barabanov, s tem pa šele tretjič v sezoni preprečil zmago Caroline.

Ta je v drugi minute druge tretjine sicer prevzela vodstvo, za 1:0 je zadel Tony DeAngelo. San Jose je izenačil v zadnji tretjini, ko je Kevin Leblanc prekinil 135-minutno strelsko sušo morskih psov. Ti so se po deveti zmagi v sezoni (ob osmih porazih in podaljšku) na lestvici premaknili tik nad Los Angeles (osem zmag, sedem porazov in trije podaljški).

V pretekli noči sta v ligi izstopala še strelska uspeha Columbusa in Colorada na poti do zmag. Obe moštvi sta zadeli po sedemkrat.

Columbus je na gostovanju pri Buffalu zmagal s 7:3, po dva zadetka za moštvo modrih jopičev pa sta prispevala Jack Roslovic in Vladislav Gavrikov. Za Colorado je Nazim Kadri dosegel štiri točke (gol in tri podaje) pri zmagi 7:5 proti Ottawi, ki je igrala prvič po 14. novembru zaradi večjega števila koronskih okužb v moštvu. Za Ottawo je s hat-trickom blestel Zach Sanford, kar pa ni bilo dovolj za goste.

Kopitar in kralji bodo naslednjič igrali v noči s srede na četrtek, ko bodo gostili Toronto.