Evander Kane New York Islanders San Jose Sharks Washington Capitals liga NHL

Sreda, 23. 1. 2019, 8.35

Liga NHL, 22. januar

Noro izenačenje Morskih psov, prvakom se je stemnilo pred očmi #video

Evander Kane | Evander Kane je prekrižal načrte Washingtonu v zadnji sekundi rednega dela. | Foto Reuters

Evander Kane je prekrižal načrte Washingtonu v zadnji sekundi rednega dela.

V noči na sredo je bilo v ligi NHL odigranih pet tekem. San Jose je v dramatičnem srečanju zmagal na gostovanju pri branilcih naslova v Washingtonu (7:6). Morski psi so bili v izgubljenem položaju, a je Evander Kane sekundo pred koncem rednega dela priigral podaljšek, nato pa je zmago gostom iz Kalifornije zagotovil Tomaš Hertl.

Hokejisti Washington Capitals, branilci naslova v severnoameriški ligi NHL, so na domačem ledu po podaljšku s 6:7 izgubili proti eni najboljših ekip zahodne konference, San Jose Sharks. Večer, ki ga je zaznamovala toča zadetkov, je minil v znamenju gostov - tekmo je odločil Tomaš Hertl, ki je v podaljšku dopolnil hat-trick.

Kako je Evander Kane izenačil na 6:6 tik pred piskom sirene:

Logan Couture je potreboval novo palico za podaljšek. Ker je bil tako prepričan, da bodo Morski psi doživeli nov poraz, je namreč malo pred koncem tekme zadrsal na klop in zlomil palico čez zaščitno ograjo. Nato se je ozrl nazaj na led in videl, da je le sekundo pred koncem tekme Evander Kane izenačil in gostom priigral podaljšek.

Le nekaj minut zatem pa je Hertl odločil tekmo v prid gostov, saj je zadel že po 1:48 minute igre v podaljšku ter pomagal San Joseju prekiniti niz treh zaporednih porazov.

Šesti zaporedni poraz Washingtona, Ovečkin do 23. trojčka

Gosti so prišli do zmage, čeprav se vratar Martin Jones tudi tokrat ni izkazal, saj je dopustil šest golov pri 39 strelih, a je vtis popravil z dvema odločilnima obrambama v podaljšku. Branilci naslova v tekmovanju za Stanleyjev pokal pa so prvič po sezoni 2013/14, nazadnje, ko se niso prebili v končnico, nanizali šest zaporednih porazov.

Zvezdnik Prestolnikov Aleksander Ovečkin je še naprej najboljši hokejist lige; tokrat je za hat-trick dosegel 34., 35. in 36. zadetek sezone. Po tekmi je za poraz okrivil dejstvo, da so gostitelji slabo odigrali zadnjih 20 sekund tekme, ko so Morski psi iz igre potegnili vratarja.

Trojček Aleksandra Ovečkina proti San Joseju:

"Zelo težak poraz je to za nas," je dejal Ovečkin po 23. hat-tricku v karieri in dodal: "Na koncu tekme je bila moja napaka, ko sem preveč hitel. V takšnih položajih moramo igrati bolje."

Dolg počitek za Kopitarjeve Kralje

Anže Kopitar ta mesec z Los Angelesom ne bo več nastopal. | Foto: Gulliver/Getty Images Anže Kopitar ta mesec z Los Angelesom ne bo več nastopal. Foto: Gulliver/Getty Images Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski hokejist Anže Kopitar, bodo počivali do 2. februarja, vmes bo tudi premor v ligi za tekmo zvezd All-Star.

Nov cikel šestih zaporednih gostovanj pa bodo Kralji začeli v New Yorku, ko bodo gostovali pri New York Islanders.

Slednji so v noči na sredo po petih zaporednih zmagah izkusili grenkobo poraza. Vseeno so osvojili novo točko, saj so na gostovanju pri Chicagu (2:3) izgubili šele po izvajanju kazenskih strelov.

Lestvica

Sportal Chicago podaljšal negativni niz prvakov in potisnil Kralje na zadnje mesto