Winnipeg Jets Edmonton Oilers liga NHL

Ponedeljek, 21. 10. 2019, 7.22

liga nhl, 20. oktober

Hokejisti Edmontona izpustili veliko priložnost #video

Edmonton Oilers | Hokejisti Edmontona so pred domačimi navijači izgubili z 0:1 po kazenskih strelih in se še ne bodo prebili na vrh zahodne konference. | Foto Reuters

Ponoči so v ligi NHL odigrali pet tekem. Hokejisti Edmonton Oilers, ki so odlično odprli sezono (na devetih tekmah so zmagali sedemkrat), so po kazenskih strelih proti ekipi Winnipeg Jets doma izgubili z 0:1 in izgubili priložnost, da se vsaj začasno zavihtijo na vrh zahodne konference.

Oglejte si vrhunce obračuna med Edmontonom in Winnipegom:

Edmonton je z osvojeno točko pri skupaj 15 točkah, kolikor jih imata tudi Colorado in Buffalo.

Junaka tekme sta bila Kyle Connor in Patrick Laine, ki sta v izvajanju kazenskih strelov ugnala Edmontonovega vratarja Mika Smitha.

Skupaj je bilo na sporedu pet tekem. New York Rangers so izgubili z Vancouver Canucks z 2:3. Gostje so prvi del dobili s 3:0, izredno napeto pa je bilo v zadnjem delu, potem ko je Artemi Panarin v 46. minuti znižal na 2:3.

Oglejte si vrhunce tekme Chicago Blackhawks - Washington Capitals (3:5):

V metropolitanski skupini vodi Washington, ki za točko zaostaja za vodilno trojko na lestvici. Igralci iz prestolnice so se tokrat veselili zmage s 5:3 na gostovanju v Chicagu.

Izredno atraktivna je bila zadnja tretjina, v kateri je Washington z golom Alekseja Ovečkina najprej povedel s 3:1, gostitelji so 50. minuti izenačili, Tom Wilson (52.) in Lars Eller pa sta Washingtonu (60.) zagotovila zmago.

Minnesota Wild je s 4:3 premagala Montreal Canadiens. Kanadčani so bili na pragu zmage v uvodu zadnjega dela, ko je Philip Danault v 44. minuti dosegel drugi gol za vodstvo s 3:2. Brad Hunt (49.) in Zach Parise (53.) pa sta poskrbela za končno veselje domačih navijačev.

Anaheim pa je doma izgubil s Calgary Flames z 1:2. Strelec odločilnega gola je bil Mikael Backlund v 49. minuti.