končnica Vegas Golden Knights Montreal Canadiens liga NHL

Ponedeljek, 21. 6. 2021, 7.08

Liga NHL, 20. junij (polfinale)

Vegas izenačil polfinalno serijo

Montreal Canadiens Vegas Golden Knights | Nicolas Roy je v podaljšku zadel za zmago Vegasa in izenačenje serije na 2:2. Ta se seli v meko igralništva. | Foto Guliverimage

Nicolas Roy je v podaljšku zadel za zmago Vegasa in izenačenje serije na 2:2. Ta se seli v meko igralništva.

Hokejisti Vegas Golden Knights so na četrti polfinalni tekmi po podaljšku premagali Montreal Canadiens in serijo na štiri zmage izenačili na 2:2.

Prvi zadetek v Bell Centru v Montrealu je padel šele tik pred koncem druge tretjine, ko je Paul Byron domače popeljal v vodstvo. V 51. minuti je izenačil Brayden McNabb. Mreži sta do konca rednega dela mirovali, sledil je podaljšek, v njem pa nov zadetek Vegasa.

Kaj hitro po začetku podaljšanje igre je Careya Pricea ugnal Nicolas Roy, ki je v zmešnjavi pred vrati Montreala prišel do ploščka in z bližine zadel za zmago. Eden od junakov srečanja je bil vratar Vegasa Robin Lehner, zaustavil je 27 od 28 strelov.

Serija, v kateri igrajo na štiri zmage, se seli v Vegas.

Montreal Canadiens Vegas Golden Knights | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko