New York Islanders Tampa Bay Lightning Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Nedelja, 20. 6. 2021, 9.03

Liga NHL, 19. junij (polfinale)

Otočani z odlično drugo tretjino do izenačenja

New York Islanders | Hokejisti New York Islanders so s 3:2 premagali Tampo in izid serije izenačili na 2:2 v zmagah.  | Foto Guliverimage

Hokejisti New York Islanders so na četrti tekmi polfinala severnoameriške lige NHL s 3:2 premagali Tampo in izid serije izenačili na 2:2 v zmagah. Newyorčani so si zmago zagotovili v drugi tretjini, v kateri so dosegli vse gole. Gosti so se v nadaljevanju približali, a ostali za malo prekratki.

Mathew Barzal je dosegel že svoj šesti zadetek, Cal Clutterbuck in Adam Pelech pa sta pa sta pri golih otočanov prispevala vsak po dve podaji. Vratar Semjon Varlamov je za domače ubranil 28 strelov. A v New Yorku vendarle ne slavijo nobenega od omenjenih igralcev, ampak branilca Ryan Pulocka, ki je 2,7 sekunde pred koncem z vratarsko obrambo preprečil izenačenje, ko je bil Varlamov že premagan.

"Mreža je bila prazna, ploščica pa je že letela v njo. Moral sem zbrano posredovati, uspelo mi je. Imam fantastičen občutek, doživel sem tudi to, da so po zvoku sirene soigralci prihiteli do mene in me objemali. Ponavadi se gre do vratarja, tokrat so prišli do mene. Ponosen sem," je dejal Pulock.

"Z izjemo sedmih ali osmih minut, ko so nas stisnili pred gol, smo dobro igrali. Imeli smo veliko priložnosti, ne bi se nam bilo treba reševati v zadnjih trenutkih. Vse se je srečno končalo, tako, kot smo pričakovali in upali, serija se znova začenja," pa je po tekmi dejal domači trener Barry Trotz.

Pri Tampi je Brayden Point svoj niz doseganja golov podaljšal na sedmo tekmo.