Sobota, 21. 1. 2017, 7.39

Liga NHL, 20. januar

Prvaki neusmiljeni, Šved dočakal tisočico, Kralji izpadli z mesta za končnico

Henrik Sedin | Foto Reuters

Hokejisti Pittsburgh Penguins so na gostovanju pri Carolina Hurricanes slavili s kar 1:7, med strelce se je vpisalo šest hokejistov. Henrik Sedin je ob zmagi Vancouvra nad Florido dosegel tisočo točko v ligi NHL.

Pot k tretji zaporedni zmagi Pittsburgha je v 13. minuti začel tlakovati Trevor Daley, sledilo pa mu je še pet soigralcev, ki so v mrežo Caroline poslali še šest ploščkov. Po dvakrat je zadel Conor Sheary, med strelci pa so se znašli še Carl Hagelin, Chris Kunitz, Phil Kessel in Jevgenij Malkin.

Velik mejnik v ligi NHL je dosegel švedski napadalec Henrik Sedin, ki je Vancouvru z zadetkom pomagal do zmage nad Florido. 36-letnik je vknjižil tisočo točko v rednem delu lige NHL. To mu je uspelo kot 85. hokejistu.

Po nogometno so slavili Chicago Blackhawks, ki so pri Bostonu zmagali z zadetkom slovaškega veterana Mariana Hosse v 59. minuti tekme. Ob 38-letnem napadalcu je levji delež k zmagi prispeval vratar Chicaga Scott Darling, ki je zaustavil vseh 27 strelov Kosmatincev.

Buffalo je pred domačimi gledalci po podaljšku na kolena spravil Detroit, zmagoviti zadetek je v podaljšani igri dosegel Kyle Okposo. Še bolj vroče je bilo v Edmontonu, kjer ni manjkalo kazni na obeh straneh. Tekmo so po kazenskih strelih z 2:3 dobili gostje iz Nashvilla.

Kralji Anžeta Kopitarja, ki bodo v akciji v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri New York Islanders, so padli na deseto mesto zahodne konference. V končnico vodi prvih osem mest.

Carolina Hurricanes : Pittsburgh Penguins 1:7