liga NHL Colorado Avalanche St. Louis Blues New York Islanders Boston Bruins

Petek, 3. 1. 2020, 8.49

Liga NHL, 2. januar

Boston zapravil novo priložnost za vodstvo v ligi, "plaz" odnesel St. Louis

Elvis Merzlikins | Elvis Merzlinkis se je izkazal s 25 obrambami. | Foto Reuters

Elvis Merzlinkis se je izkazal s 25 obrambami.

Ponoči je bilo v ligi NHL na sporedu 12 tekem. Boston je doma po podaljšku izgubil s Columbusom in zapravil priložnost, da se sam povzpne na vrh lestvice, tako pa z 59 točkami ostaja na vrhu skupaj z Washingtonom. Enako velja za vodilno ekipo zahoda St. Louis, ki ima 58 točk, danes pa ga je Colorado ugnal s 7:3.

Boston je na domačem ledu z golom Davida Pastrnaka v drugem delu povedel, a je v uvodu zadnje tretjine izenačil Sonny Milano.

Že v prvi minuti podaljška je po vsega 52 sekundah gostom še drugo točko na tekmi zagotovil Jean-Luc Dubois. Med junake tekme pri Columbusu pa nedvomno sodi tudi vratar Elvis Merzlikins s 25 obrambami.

St. Louis pa je na gostovanju pri Colorado Avalance doživel pravo malo katastrofo. Gostitelji so na polovici tekme vodili že s 3:0, a sta Robert Thomas in Alex Pietrangelo še v srednjem delu vrnila upanje vodilni ekipi zahoda iz Missourija.

Gostitelji so tekmece nato dotolkli v zadnjem delu, ko so prednost povišali na 7:2. V domači vrsti je dva gola dosegel Nazem Kadri.

Anže Kopitar z Los Angelesom je tokrat počival. V noči na nedeljo pa kralje čaka obračun z Nashvillom.