Nedelja, 18. 4. 2021, 23.50

3 leta

LIGA NHL, 18. APRIL

Vegas z zmago ob bok vodilnemu Coloradu, Kopitar kmalu pred gledalci

Golden Knights | Zlati vitezi so v gosteh proti Anaheim Ducks zmagali s 5:2. To je njihova šesta zmaga zapored. | Foto Guliverimage

V severnoameriški hokejski ligi NHL bi moral biti danes ponoči na sporedu dvoboj med Colorado Avalanche in Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja, ki pa je bil že pred dnevi prestavljen zaradi okužb z novim koronavirusom pri vodilnemu Coloradu. S šesto zaporedno zmago so se jim na vrhu približali Vegas Golden Knighs. Kralje tekma čaka danes, po dolgem ćasu spet pred gledalci.

Zlati vitezi so v gosteh proti Anaheim Ducks slavili s 5:2 in vknjižili 64 točko, s čimer so se točkovno izenačili z Avalanche na vrhu lige NHL. Na zadnjih šestih tekmah so dosegli 27 zadetkov in prejeli vsega deset. Tokrat so prvi dve tretjini dobili s po 2:1, med strelce pa so se vpisali Max Pacioretty, Alex Pietrangelo, Nicolas Roy in Mark Stone. V zadnji tretjini je v prazno mrežo zadel še Alex Tuch.

Pri domačih sta zadela Maxime Comtois v prvi in Danton Heinen v drugi tretjini. V zahodni skupini Coloradu in Vegasu sledijo hokejisti Minnesote in Arizone, kralji Anžeta Kopitarja pa so sedmi z zaostankom sedmih točk za Arizono ter vse manjšimi možnostmi za končnico. Naslednjo tekmo bodo hokejisti Los Angelesa odigrali v noči na sredo proti zadnjemu Anaheimu.

V severni ali kanadski skupini so hokejisti Toronto Maple Leafs zabeležili četrti zaporedni poraz, a ostajajo na vrhu razpredelnice. Tokrat so bili s 3:2 po podaljšku boljši domačini Vancouver Canucks.

Junak večera je bil Bo Horvat, ki je odločil tekmo v drugi minuti podaljška, ob tem pa je dosegel še prvi gol Vancouvra in podal za izenačujočega v zadnji tretjini. Gostom ni pomagal niti 33. zadetek v sezoni Austona Matthewsa. Prvi gol za Toronto pa je dosegel William Nylander.

Boston je s 6:3 premagal Washington. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Boston je s 6:3 premagal Washington. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Že v nedeljo zvečer so bili v vzhodni skupini Boston Bruins doma s 6:3 boljši od Washington Capitals in jim preprečili točkovno izenačenje na vrhu lige NHL. Prestolniki ostajajo na vrhu vzhodne skupine z 62 točkami, s 60 pa jim sledijo New York Islanders, ki so danes po podaljšku z 1:0 v gosteh premagali Philadelphia Flyers. Odločilni gol je prispeval Nick Leddy v tretji minuti dodatka.

Na preostalih dveh tekmah sta se zmag veselili moštvi Buffalo Sabres in New York Rangers. Letos odpisani Buffalo je s 4:2 doma premagal Pittsburgh Penguins, medtem ko so Rangers s 5:3 v gosteh ugnali sosede New Jersey Devils.

1.00 Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      30   9    4  154:101   64
2. Vegas         31  11    2  142:96    64
3. Minnesota     27  13    3  132:115   57
4. Arizona       20  20    5  121:141   45
5. St Louis      19  18    6  124:135   44
6. San Jose      18  22    4  118:149   40
7. Los Angeles   16  20    6  114:127   38
8. Anaheim       14  25    7  101:142   35