Boston Bruins Washington Capitals Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Nedelja, 16. 5. 2021, 8.40

Liga NHL, 15. maj

Washington Boston strl v podaljšku #video

Nic Dowd | Nic Dowd  je zadel odločilni gol za zmago Washingtona proti Bostonu na prvi tekmi končnice. | Foto Guliverimage

Nic Dowd je zadel odločilni gol za zmago Washingtona proti Bostonu na prvi tekmi končnice.

Ponoči sta moštvi Washington Capitals in Boston Bruins odigrali prvo tekmo prvega kroga končnice v vzhodni skupini, Edmonton Oilers in Vancouver Canucks pa sta se udarila še na zadnji tekmi rednega dela tekmovanja. Washington je s 3:2 po podaljšku premagal Boston, Vancouver pa je gladko s 4:1 odpravil Edmonton.

Nic Dowd je zadel po štirih minutah in 41 sekundah podaljška za zmago Washington Capitals v dvoboju z Boston Bruins. Na prvi tekmi prvega kroga končnice severnoameriške hokejske lige NHL je bilo 3:2. Poleg tega dvoboja v ameriški prestolnici je bila v NHL še ena tekma rednega dela. Edmonton Oilers so z 1:4 doma izgubili z Vancouver Canucks.

Najboljši napadalec rednega dela lige Connor McDavid je podal do Adama Larssona, ki je Edmonton sredi uvodne tretjine povedel v vodstvo z 1:0. McDavid je s to asistenco prišel do 105 točk, dosegel je 33 golov in 72 podaj na 56 tekmah ter za kar 21 točk prehitel drugega napadalca lige, svojega nemškega soigralca Leona Draisaitla (84 točk).

Na 28. mestu je s 50 točkami slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki se z Los Angeles Kings ni uvrstil v končnico. To pa je uspelo Edmontonu, ki se bo v prvem krogu meril z Winnipeg Jets.

Vrhunci obračuna med Washingtonom in Bostonom:

Prvo tekmo zaključnega dela v boju za Stanleyjev pokal sta že odigrala Washington in Boston. Dvoboj je odločil Dowd, ki je v gol preusmeril strel T.J. Oshiee. Craig Anderson je zaustavil 21 strelov Washingtona in je nadomestil češkega vratarja Viteka Vanečeka, ki se je poškodoval v drugem delu prve tretjine, ko je neuspešno skušal zaustaviti strel Jaka DeBruska. Ta je tedaj izenačil na 1:1.

Tom Wilson in Brenden Dillon sta Capitals povedla v vodstvi z 1:0 in 2:1, podaljške je Bostonu zagotovil Nick Ritchie.

V končnici moštva igrajo na štiri zmage, prvi dve tekmi prvega kroga med Capitals in Bruins bosta v Washingtonu, nato se serija seli v Boston.

Liga NHL, 15. maj:

Zadnja tekma rednega dela:
Edmonton Oilers : Vancouver Canucks 1:4

Končnica, vzhodna skupina:
Washington Capitals : Boston Bruins 3:2 (podaljšek)

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Colorado      39  13    4  197:133   82

2. Vegas         40  14    2  191:124   82

3. Minnesota     35  16    5  181:160   75

4. St Louis      27  20    9  169:170   63