Nedelja, 15. 12. 2019, 21.28

Liga NHL, 15. december

Izjemen večer Kopitarja, ki je prehitel velikega Gretzkyja #video

1

Anže Kopitar | Anže Kopitar je s Kralji gostoval pri Detroitu. | Foto Gulliver/Getty Images

Anže Kopitar je s Kralji gostoval pri Detroitu.

V noči na ponedeljek je v ligi NHL blestel slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je bil eden najzaslužnejših za zmago LA Kings. Ti so v gosteh z izidom 2:4 premagali Detroit Red Wings, Kopitar pa je v svoji karieri dosegel nov mejnik.

LA Kings so v zadnjih treh tekmah dosegli še drugo zmago. Eden najzaslužnejših za zmago Kraljev je bil Anže Kopitar, ki je dosegel dva gola. Hrušičan, ki je na ledu prebil dobrih 18 minut, je bil uspešen v prvi in dvanajsti minuti druge tretjine.

S tema dvema zadetkoma je Kopitar v ligi NHL dosegel 919. točko in se prebil na četrto mesto v zgodovini franšize. S tem je na večni lestvici prehitel znamenitega Wayna Gretzkyja.

"Verjetno je on te točke dosegel v 400 tekmah, a ko me omenjate v istem stavku z Waynom, je to precej velika zadeva. Mogoče se lahko s tem malo pohvalim, ker mi ne bo več uspelo podreti nobenega od njegovih rekordov," je po tekmi povedal naš najboljši hokejist.

Drugi gol Anžeta Kopitarja na tekmi proti Detroit Red Wings:

Za Kralje sta na tekmi zadela še Jeff Carter in Tyler Toffoli. Alex Iafallo je prispeval dve asistenci, vratar Jack Campbell pa je ubranil 22 strelov na gol.

"Začeli smo dobro. Prvi dve tretjini smo dobro odigrali, v tretji tretjini pa ni šlo vse po načrtih. Iz tega se moramo nekaj naučiti. V tej sezoni nismo velikokrat imeli prednosti treh ali štirih golov in še vedno se učimo, kako ravnati v takšnih primerih," je po tekmi dejal trener Kraljev Todd McLellan, nekdanji pomočnik trenerja pri Detroitu.

Za domačo ekipo sta bila v zadnji tretjini uspešna Filip Zadina in Madison Bowey. Kljub zmagi so z 31 točkami Kralji še vedno prikovani na zadnje mesto zahodne konference.

Naslednja tekma Kralje čaka v torek, ko bodo gostovali v Bostonu.