Vegas Golden Knights Dallas Stars Stanleyjev pokal liga NHL

Nedelja, 13. 9. 2020, 7.30

LIGA NHL, KONFERENČNI FINALE, 12. SEPTEMBER

Dallas le še zmaga loči od finala Stanleyjevega pokala

Dallas Stars - Vegas Golden Knights | Foto Reuters

Hokejisti moštva Dallas Stars so v mehurčku v Edmontonu dobili četrto tekmo finala vzhodne konference severnoameriške lige NHL proti Vegas Golden Knights z 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) in povedli s 3:1 v zmagah. Od velikega finala so oddaljeni le še eno zmago.

V tekmi s slabim strelskim izkupičkom je ekipa iz ameriške prestolnice igralništva v 28. minuti po golu Aleca Martineza celo povedla.

Le štiri minute kasneje so Teksačani po zadetku Joeja Pavelskija izenačili, v zadnji minuti drugega dela pa je Jamie Benn Dallasu priigral zmago, saj se izid ni več spremenil.

"Vemo, da smo v dobrem položaju. Smo še korak bližje cilju, a naredili nismo še ničesar. Moramo ostati zbrani in poskušati igrati najboljši hokej še naprej," je po zmagi povedal Pavelski, ki ve, da ekipa za prvi cilj potrebuje še eno zmago in nato v velikem finalu še štiri. Dallas na naslov v ligi namreč čaka že 20 let.

Vratar Dallasa Anton Hudobin je na tekmi zbral kar 32 obramb.  | Foto: Getty Images Vratar Dallasa Anton Hudobin je na tekmi zbral kar 32 obramb. Foto: Getty Images

Na tekmi je vnovič blestel tudi vratar Dallas Anton Hudobin, ki je zbral kar 32 obramb. Čaka ga vsaj še ena težka naloga, po drugi strani pa je pred nemogočim izzivom Vegas, saj doslej še nobena od ekip v konferenčnem finalu ni zapravila vodstva s 3:1 v zmagah.

Peta, morda že odločilna tekma, bo na sporedu v noči na torek. V finalu vzhoda pa se merita Tampa Bay Lightning in New York Islanders. Tampa vodi z 2:1, četrta tekma pa bo na sporedu v noči na ponedeljek.