San Jose Sharks Anže Kopitar Anže Kopitar Tampa Bay Lightning Los Angeles Kings liga NHL

Ponedeljek, 13. 11. 2017, 7.03

Liga NHL, 12. november

Kopitar ruši svoje rekorde, a mu ni bilo do smeha #video

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v kalifornijskem obračunu ostali praznih rok proti San Jose Sharks (1:2). Kralji so uvodno tretjino v Staples Centre dobili z 1:0, podajo, že 13. v tej sezoni, za vodilni zadetek Dustina Browna pa je prispeval kapetan Anže Kopitar. V zadnji tretjini so gostje poskrbeli za preobrat. Vodilna Tampa je v gosteh premagala Anaheim.

Kralji so dobili uvodno tretjino z 1:0, pri prvem zadetku pa je imel veliko prstov vmes najboljši slovenski hokejist. V deveti minuti se je v napadu z igralcem več odločil za strel, nato pa je tik pred golom ploščku spremenil smer Dustin Brown in poskrbel, da se je zatresla mreža San Joseja. Kapetan Los Angelesa se je tako znašel na seznamu podajalcev. To je bila že njegova 13. v tej sezoni.

Kako je Los Angeles povedel z 1:0?

Slovenski hokejski as in kapetan LA Kings Anže Kopitar je s podajo, ki jo je prispeval za vodilni zadetek Browna, število doseženih točk (streli in podaje) v ligi NHL povišal na 757. Do petega mesta na večni lestvici priljubljenega kalifornijskega kluba, ki ga drži Bernie Nicholls, ga loči le še točka.

Kopitar je popravil osebni rekord v ligi NHL, saj se je znašel na seznamu podajalcev že na sedmi zaporedni tekmi. Tako dolgega niza, odkar igra čez veliko lužo, še ni imel. Hkrati je izenačil najdaljši niz, ko se je znašel v statistiki strelcev oziroma podajalcev. To mu je uspelo že na osmi tekmi zapored. V tej sezoni je z 21 točkami prvi strelec Los Angelesa. Kako dobro mu gre, priča podatek, da je v prejšnji sezoni za 21 točk potreboval kar dva meseca več. Od Kopitarja je v tem trenutku v najmočnejši hokejski ligi na svetu zbralo več točk le sedem hokejistov.

Kako sta Kopitar in Brown poskrbela za vodstvo Los Angelesa?

Veselje navijačev Los Angelesa je trajalo vse do 46. minute, ko so gostje izenačili na 1:1. Za San Jose je zadel v polno Melker Karlsson. Le sedem minut pozneje je za popoln preobrat Morskih psov poskrbel temnopolti as Joel Ward. V slogu nogometašev je z drsalko spremenil smer ploščku po strelu Barclayja Goodrowa in prelisičil vratarja Los Angelesa Jonathana Quicka.

Zmagoviti zadetek Joela Warda, ki ga je dosegel s pomočjo drsalke:

Gostje, ki so v Los Angeles pripotovali na krilih suverene zmage (5:0) nad Vancouvrom, so tako prišli do dragocene zmage z 2:1. Los Angeles je doživel drugi zaporedni poraz. V četrtek je ostal praznih rok proti vodilnemu moštvu Tampa Bay Lightning, ki je v noči na ponedeljek v Kaliforniji premagalo Anaheim, tokrat pa je priznalo premoč San Joseju.

Liga NHL, 12. november:

Los Angeles Kings : San Jose Sharks 1:2
Brown 9. (podaja Kopitar); Karlsson 46., Ward 53.
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 23 minut in 27 sekund. Na gol San Joseja je streljal enkrat.

Chicago Blackhawks : New Jersey Devils 5:7