Nedelja, 11. 4. 2021, 7.19

3 leta

Liga NHL, 10. april

Kralji so se oddolžili Morskim psom, koronavirus zahteval spremembo

Los Angeles Kings | Hokejisti Los Angeles Kings so po petkovem porazu v San Joseju tokrat Morske pse premagali na domačem terenu. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar se je s soigralci Los Angeles Kings San Joseju oddolžil za petkov gostujoči poraz, Kralji so tokrat na domačem terenu slavili s 4:2. Slovenski NHL-ovec je k zmagi prispeval podajo za vodstvo s 3:1. Vodstvo lige NHL je zaradi težav s koronavirusom v taboru Vancouver Canucks, ki naj bi se po več kot treh tednih neigranja v tekmovalni ritem vrnili v petek, redni del sezone podaljšalo do 16. maja.

Pri Kraljih je kar trojica igralcev dosegla gol in podajo; najbolj razigrani so bili Jeff Carter, Andreas Athanasiou in Dustin Brown, en zadetek je k zmagi po podaji Kopitarja za vodstvo s 3:1 v začetku odlične druge tretjine, ko so dvakrat zadeli, prispeval še Alex Iafallo.

Izkazal se je tudi vratar Jonathan Quick, ki je zbral 26 obramb in pomagal Kraljem maščevati petkov poraz v San Joseju.

Kralji so po treh golih v drugi tretjini povedli s 4:1, v zadnji so Morski psi prek Tima Meierja le ublažili poraz in s tem prekinili niz petih zaporednih zmag proti LA Kings.

Kopitar in ekipa zdaj zasedajo šesto mesto zahodne divizije, za želenim četrtim, ki vodi v končnico, zaostajajo šest točk, a imajo na računu tekmo manj kot četrti St. Louis, ki je danes po podaljšku strl tretjo Minnesoto. Na vrhu divizije je Colorado.

Kopitar ostaja peti podajalec lige, tisoč točk vse bližje
Kopitar je po današnji novi podaji pri 42 točkah na 40 tekmah te sezone, v statistiko je vpisal osem zadetkov in kar 34 asistenc, kar ga uvršča na peto mesto med asistenti. Trenutno je pri 992 točkah v ligi NHL, mejnik tisoč točk je vse bližje.

Redni del sezone podaljšan

Hokejisti Vancouver Canucks, ki okrevajo po izbruhu bolezni covid-19 v klubu, naj bi se na tekme vrnili v petek, 16. aprila. Zadnjo tekmo so odigrali 24. marca. Vodstovo lige NHL je ob tem sporočilo, da bo redni del sezone podaljšalo za nekaj dni, prvotno bi se moral končati 8. maja, a se bo po drugem podaljšanju sezone končal 16. maja.

Auston Matthews je k zmagi nove vodilne ekipe NHL prispeval tri zadetke, vodilni strelec tekmovanja je že pri 31 zadetkih. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Auston Matthews je k zmagi nove vodilne ekipe NHL prispeval tri zadetke, vodilni strelec tekmovanja je že pri 31 zadetkih. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Toronto na vrh lige, Matthews že pri 31 zadetkih

Odličen niz so nadaljevali hokejisti Toronto Maple Leafs, ki so za šesto zaporedno zmago in skok na prvo mesto lige s 6:5 strli Ottawa Senators. Auston Matthews je ob zmagi trikrat zadel in podal, Mitchell Marner pa je ob zadetku sodeloval s tremi asistencami. Prvi strelec lige Matthews je že pri 31 zadetkih.

V severni diviziji sta dve ekipi zakurili petardo. Drugi Winnipeg je s 5:0 odpravil Montreal, Calgary pa je presenetljivo niz porazov s tem rezultatom končal proti tretjemu Edmontonu. Connor Hellebuyck je zaustavil vseh 19 strelov Montreala, Jacob Markstrom pa 17 strelov Naftarjev.

Vasilevski blestel ob zmagi Tampe

Svoja vrata je s kar 36 obrambami zaklenil tudi vratar branilcev naslova Tampa Bay Lighntinng Andrej Vasilevskij, to je bil njegov 25. karierni shutout, sicer pa četrti v sezoni. Tampa je pri Nashvillu slavila s 3:0 in je druga v centralni diviziji.

Vodilna ekipa skupine Carolina Hurricanes je po kazenskih strelih izgubila z Detroitom.

Liga NHL, 10. april:

Dallas Stars : Florida Panthers             4:1
Philadelphia Flyers : Boston Bruins         3:2
Carolina Hurricanes : Detroit Red Wings     4:5 (kazenski streli)
Columbus Blue Jackets : Chicago Blackhawks  3:4
Montreal Canadiens : Winnipeg Jets          0:5
Toronto Maple Leafs : Ottawa Senators       6:5
Nashville Predators : Tampa Bay Lightning   0:3
St. Louis Blues : Minnesota Wild            3:2 (podaljšek)
Calgary Flames : Edmonton Oilers            5:0
San Jose Sharks : Los Angeles Kings         2:4
(Anže Kopitar: 1 podaja, 3 streli na gol, en blokiran strel, dobil 66% sodniških metov v slabih 21 minutah)

Prestavljeno:
Calgary Flames - Vancouver Canucks

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

skupina Honda West:
1. Colorado      27   9    4  142:95    58
2. Vegas         26  11    2  127:92    54
3. Minnesota     24  13    3  119:109   51
4. St Louis      19  16    6  119:128   44
5. Arizona       19  17    5  114:129   43
6. San Jose      18  18    4  113:133   40
7. Los Angeles   16  18    6  110:117   38
8. Anaheim       12  22    7   92:133   31