liga NHL Tampa Bay Lightning Nashville Predators

Nedelja, 2. 12. 2018, 7.21

Liga NHL, 1. december

19-letnik si bo ta večer v ligi NHL zapomnil za vse življenje

Tampa Bay Lightning | Tampa Bay je gostovala pri sosedih s Floride. | Foto Reuters

Tampa Bay je gostovala pri sosedih s Floride.

V noči na soboto je bilo v ligi NHL kar 12 obračunov. Vodilno moštvo lige Tampa Bay Lightning je gostilo Florida Panthers in zmagalo v podaljšku. Vodilni na zahodu Nashville je gostil Chicago Blackhawks in bil prav tako uspešen. Ta večer si bo zapomnil mladi Eeli Tolvanen.

Tampa Bay Lightning so svojo zmago v gosteh dosegli v podaljšku. Junak tekme je bil Brayden Point, ki je zadel v četrti minuti podaljška. Tampi v uvodu tekme ni kazalo najbolje, saj je v drugi tretjini zaostajala s 4:1, a se jim je uspelo vrniti in na koncu so zasluženo zmagali.

Za mladega Finca prvi gol v karieri

Nekoliko manj stresno tekmo so imeli Nashville Predators. Ti so na domačem ledu z izidom 5:2 premagali Chicago. To tekmo si bo zagotovo zapomnil igralec Nashvilla Eeli Tolvanen. Dosegel je namreč prvi zadetek v ligi NHL in ob tem za svojo moštvo prispeval še podajo.

"To je gol, ki si ga bom zapomnil za vse življenje. Bila je izjemna podaja, sam sem se znašel pred vratarjem in plošček je šel v mrežo," je po tekmi razlagal šele 19-letni Tolvanen.