Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL

Sobota, 1. 12. 2018, 6.41

Liga NHL, 30. november

Kopitarjevi še naprej ostajajo pri dnu

Anže Kopitar LA Kings | Anže Kopitar je na gostovanju pri Calgaryju zabeležil poraz. | Foto Reuters

Anže Kopitar je na gostovanju pri Calgaryju zabeležil poraz.

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL na gostovanju z 1:4 izgubila dvoboj z igralci Calgary Flames, ki so dva gola zadeli v zadnji minuti. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar za poražene goste ni dosegel točke, v 21:05 minute pa je sprožil en strel na vrata domačih.

Igralci Calgaryja so namreč izvrstno opravili svoje delo v obrambi, saj so tekmeci lahko streljali le štirinajstkrat na njihov gol, obenem pa so sami štirikrat poslali plošček v mrežo. Kljub temu je bil izid še po v začetku tretje tretjine izenačen na 1:1.

Že po 36 sekundah tekme je domače v vodstvo popeljal Mikael Backlund, ki je nato dosegel še gol in podajo. V 14. minuti drugega dela igre je izenačil Adrian Kempe. Vratar gostov Calvin Petersen (33 obramb) je nato klonil v osmi minuti zadnje tretjine, ko je prednost igralca več na ledu izkoristil Johnny Gaudreau, v zadnji minuti pa sta v razmaku 24 sekund goste dotolkla Backlund in Sean Monahana, ki mu je podal prav Backlund.

Los Angeles po drugem porazu v nizu in četrtem na zadnjih šestih tekmah ostaja z 19 točkami zadnja ekipa na lestvici lige.