Fehervar AV19 HK Olimpija IceHL

Nedelja, 12. 12. 2021, 17.51

Liga ICEHL, 27. krog

Olimpija po porazu na Madžarskem ni več prva v ligi ICEHL

Fehervar AV19 HK Olimpija | Olimpija je niz petih gostovanj v nedeljo začela s porazom v Szekesfehervarju. | Foto Soós Attila/Hydro Fehervar AV19

Olimpija je niz petih gostovanj v nedeljo začela s porazom v Szekesfehervarju.

Hokejisti HK SŽ Olimpije so v 27. krogu ICEHL gostovali na Madžarskem in proti Fehervarju izgubili z 2:4. Zmaji so tako s porazom začeli serijo petih gostovanj. Olimpija zdaj tudi ni več vodilna ekipa lige, z vrha jo je izrinil Salzurg, ki je s 3:1 premagal Bolzano.

HK Olimpija Innsbruck
Sportal Innsbruck ostaja zaklet za zmaje

Ljubljanski hokejisti so v obračunu vrha lestvice, sami so bili na prvem mestu, čeprav so po zadnjem porazu v petek proti Innsbrucku prvič pri količniku zdrsnili pod vrednost 2, Madžari pa četrti, na koncu izgubili. Tudi na prvi medsebojni tekmi so bili v začetku novembra v Tivoliju z 2:1 boljši hokejisti iz Szekesfehervarja.

Današnji začetek je bil sicer dober za goste, v ostri tekmi so povedli, potem ko je v 15. minuti najboljši strelec lige Guillaume Leclerc po podajah Aleksandra Magovca in Nika Simšiča načel mrežo domačih.

A je bil odgovor Fehervarja hiter, le pol minute zatem je madžarska ekipa izkoristila številčno prednost in izenačila. Gostje so si v prvi tretjini prislužili tri izključitve, ena se je zavlekla še v drugo. To so zeleno-beli prestali, toda ko so bile moči izenačene, je Fehervar spet povedel.

Sledile so tri kazni na domači strani, a "power play" gostom danes ni stekel in gola priključka ni bilo. So pa nato domači v 37. minuti dosegli še en gol in močno otežili delo Ljubljančanom v zadnji tretjini.

Fehervar AV19 HK Olimpija | Foto: Soós Attila/Hydro Fehervar AV19 Foto: Soós Attila/Hydro Fehervar AV19

Po hitrem zadetku Gregorja Koblarja in znižanju na 2:3 so bili spet v igri, a podobno kot na prejšnji tekmi proti Innsbrucku niso našli načina za preobrat. Za nameček pa je sledila nova kazen za goste, ki jo je za povišanje vodstva izkoristil slovenski hokejist v domači zasedbi Anže Kuralt, ko je pred vrati Žana Usa spremenil smer ploščku in zadel za 4:2.

To pa je bil tudi končni izid tekme. Ob koncu so gostje Usa sicer potegnili iz vrat in poslali na led šestega igralca, spremembe izida pa ni bilo.

Olimpijo v petek čaka zahtevna tekma v Celovcu, kjer je pred dnevi prišla do velike zmage, nato bo gostovala v Beljaku, pri Pustertalu in še enkrat pri Beljaku, 30. decembra pa se bo vrnila v Tivoli, kjer bo na zadnji tekmi leta palice prekrižala s Celovcem.

Celovčani so po petkovi zmagi na koroškem derbiju (4:0) gostili Pustertal in izgubili z 1:3. Rok Tičar je prispeval podajo pri edinem golu KAC-a. Znojmo je s 4:1 premagal Linz Blaža Gregorca, ki je tako po zmagi nad Olimpijo nanizal še peti poraz, Bolzano pa je doma z 1:3 priznal premoč Salzburgu.

Sobota, 11. december
Dornbirn : Vienna Capitals 2:3
VSV Beljak : Innsbruck 3:2 - kazenski streli

Nedelja, 12. december
Fehervar AV19 : HK SŽ Olimpija 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
0:1 Leclerc (Simšič, Murphy, 15.), 1:1 Petan (Kuralt, Hari, 16.), 2:1 Retfalvi (Magosi, Reiter, 23.), 3:1 Horvath (Hari, Atkinson, 37.), 3:2 Koblar (42.), 4:2 Kuralt (Hari, 45.).

EC KAC : Pustertal 1:3
Rok Tičar (KAC) je podal pri golu Celovca, Andrej Tavželj (KAC) je presedel eno malo kazen.

Orli Znojmo : Steinbach Black Wings Linz 4:1
Blaž Gregorc je igral za Linz

Bolzano : Red Bull Salzburg 1:3

1. Red Bull  Salzburg   27 tekem - 1,889 točke/tekmo (51 točk)
2. SŽ Olimpija         25 - 1,880  (47)
3. Vienna Capitals      26 - 1,769 (46)
4. Fehervar             26 - 1,769 (46)
5. Innsbruck            23 - 1,696 (39)
6. Bolzano                  25 - 1,640 (41)
..............................................
7. KAC Celovec          26 - 1,615 (42)
8. VSV Beljak             24 - 1,583 (38)
9. Graz99ers             26 - 1,346 (35)
10. Orli Znojmo            25 - 1,320 (33)
.................................................
11. Pustertal            26 - 1,231 (32)
12. Dornbirn             25 - 0,960 (24)
13. Black Wings Linz     26 - 0,846 (22)

*Kriterij za razvrstitev je povprečno število osvojenih točk na tekmo, zaokroženo na tri decimalke.