Petek, 18. 11. 2016, 19.14

Liga EBEL, 16. in 17. november

Dunajčani v Tivoliju do gladke zmage

HDD Olimpija : Vienna Capitals liga EBEL | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija je v torek z zmago na Madžarskem končala niz osmih porazov in si nekoliko okrepila samozavest, a ji jo je že danes spet nekoliko načel Dunaj, ki je v Hali Tivoli zmagal s 5:2.

Olimpija je v 20. tekmi letošnjega razširjenega avstrijskega prvenstva v Hali Tivoli gostila hokejiste Dunaja, ki so že v prvi tretjini dvakrat zatresli ljubljansko mrežo, v drugi pa še trikrat. V zadnjih 20 minutah gostje niso več dosegli gola, Olimpija pa je rezultat nekoliko popravila in zabila dva.

Zeleno-beli tabor bo tudi nedeljsko tekmo odigral v Tivoliju. Palice bo prekrižal z Gradcem. Tekma bo na sporedu pozneje, kot so načeloma nedeljske tekme, in sicer se bo začela bo 19.15.

Legija v gosteh

Vsi slovenski legionarji v ligi EBEL so danes gostovali. Gradec Kena Ograjenška in trenerja Iva Jana je izgubil na Češkem, vodilni Salzburg Luke Gračnarja je po dveh porazih pri predzadnjem Dornbirnu prišel do zmage po podaljšku, Beljak Mihe Verliča in Jana Urbasa pa je izgubil v Innsbrucku.

Že v četrtek sta bila na delu Mitja Robar in Žiga Pance, s Celovcem sta tesno izgubila pri Bolzanu (3:2).

Liga EBEL, 16.  in 17. november

Četrtek, 16. november
Bolzano
: KAC Celovec 3:2 (2:0, 1:1, 0:0)
Vallerand 1., 13. (PP1), Gander 32.; Neal 34., Richter 38.
(Celovec: Žiga Pance je sprožil štiri strele na vrata Bolzana, Mitja Robar je streljal enkrat in si prislužil šest kazenskih minut.)

Petek, 17. november
HDD Olimpija : Vienna Capitals  2:5 (0:2, 0:3 2:0)
Guimond 55., Koren 60. (PP1); Pollastrone 11., 25., Tessier 14. (SH1), Vause 23., Großlercher 35.

Znojmo : Graz 99ers 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Cip 24., McMonagle 25., 30., Hughesman 37. (PP1), Yellow Horn 45.; Setzinger 15.
(Ken Ograjenšek je igral za Gradec in na vrata Znojma sprožil en strel)

Dornbirn : Red Bull Salzburg 3:4* (0:0, 0:1, 3:2, 0:1)
​Siddall 44., Sylvester 49., D'Alvise 60.; Welser 35., Trattnig 47., Oslon 57., Raffl 62.
(Luka Gračnar je tokrat počival, v vratih Salzburga je bil Bernhard Starkbaum)

Innsbruck : VSV Beljak 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Lamoureaux 6., Clark 28. (PP1), Huber 35., Lammers 47.; McGrath 5., Urbas 17., Locke 54.
(Jan Urbas je dosegel gol za VSV, Miha Verlič je na vrata Innsbrucka sprožil en strel)

Black Wings Linz : Sapa Fehervar 5:2​  (2:0, 1:0, 2:2)
Oberkofler 10., Hofer 13., 39. (PP1), 51., Lebler 44.; Orban 48., Owens 52.