8 let, 5 mesecev

liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Ponedeljek, 2. 12. 2013, 19.55

Kopitarjevi Kralji dobili tekmo proti St. Louisu (video)

Hokejisti LA Kings so v domači dvorani gostili neposredne tekmece zahodne konference iz St. Louisa in na koncu dobili tekmo s 3:2.

Kralji so po treh zaporednih porazih na veselje razprodane domače dvorane Staples Center zmagali s 3:2 in še devetič zapored doma premagali hokejiste iz St. Louisa. Potem ko je kazalo, da bodo Kralji prišli brez večjih težav do zmage, so se gostje v tretji tretjini prebudili. V 15. minuti zadnje tretjine je za 3:1 zadel Kevin Shattenkirk, za napeto končnico tekme je 16 sekund pred koncem poskrbel Vladimir Tarasenko, ki je znižal na 3:2, a so pozneje Kopitar in soigralci uspeli ubraniti tesno vodstvo in se tako zasluženo veselili zmage. Slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je na ledu preživel slabih 20 minut, se tokrat ni vpisal med strelce.

Minnesota Wild je na domačem ledu ugnala Philadelphio z 2:0. Prvi zadetek na tekmi pa je padel šele v tretji tretjini, ko je v četrti minuti zadnje tretjine zadel Jason Pominville, le 57 sekund za tem pa je za končnih 2:0 zadel Charlie Coyle. Izkazal se je tudi vratar Josh Harding, ki je ubranil 21 strelov in tako dosegel tretji "shutout" v sezoni.

Winnipeg Jets so v gosteh premagali New York Rangers s 5:2, ki so dosegli 13 zmago v sezoni. Za zmago je bil najbolj zaslužen Olli Jokinen, ki je v zadnji tretjini zabil dva gola, zadnji žebelj v krsto New Yorka pa je zabil Blake Wheeler, ki je zadel prazen gol.