Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 15.48

Kopitar se je znesel nad Kanadčani, Jagr prehitel legendo (video)

Hokejist Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma visoko premagali Vancouver Canucks. Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je prispeval tri točke.

Uvodna tretjina srečanja v dvorani Staples Centre se je končala brez zadetkov, nato pa je že po slabih treh minutah druge tretjine goste v vodstvo popeljal Dan Hamhuis. Vancouver je vodil le sedem minut in pol. Drew Doughty je s 13. zadetkom sezone izenačil na 1:1, na seznam podajalcev pa se je vpisal tudi Anže Kopitar. To je bila že njegova 37. podaja v tej sezoni. Najboljši slovenski hokejist je le slabi dve minuti po izenačenju dvignil na noge dvorano in z jubilejnim 20. zadetkom v tej sezoni popeljal Kralje v vodstvo z 2:1.

Kralji so v zadnji tretjini še povečali prednost. Najprej je Jeff Carter po podaji Kopitarja popeljal gostitelje v vodstvo s 3:1, ko pa je v 53. minuti v polno zadel še Vincent Lecavalier (4:1), je bilo upov gostov iz Kanade o morebitnem presenečenju v Kaliforniji konec. Piko na i bleščeči predstavi Kraljev je štiri minute pred koncem podal Carter, ki je bil z dvema zadetkoma prvi strelec dvoboja. Zadel je prazno mrežo in se vpisal v klub 300. Kanadčan se lahko pri 31 letih pohvali že s 300 zadetki v ligi NHL.

Največ točk v vrstah zmagovalcev je zbral Kopitar. Pri zmagi nad Vancouvrom je vpisal nove tri točke, kar mu je uspelo še četrtič to sezono (vsaj tri točke na tekmo). Skupno je v tej sezoni zbral že 58 točk, od tega 20 zadetkov – osmič v karieri je v sezoni dosegel vsaj toliko zadetkov – in 38 podaj. Zdaj je pri 430 podajah in le podajo zaostaja za Berniejem Nichollsom, ki na večni lestvici podajalcev La Kings zaseda peto mesto.

Na seznamu najboljših strelcev v ligi NHL se je povzpel na 16. mesto. Z naskokom vodi zvezdnik Chicaga Patrick Kane (89 točk), Hrušičana pa od tretjega mesta loči le deset točk.

Na računu novi veliki točki

"Verjetno smo proti Anaheimu (v soboto so proti njim izgubili z 2:3, op. a.) igrali celo bolje, kot smo tokrat. To je bila pomembna divizijska tekma. Še nekoliko smo zvišali prednost pred četrtim moštvom. V tej sezoni smo že trikrat igrali z njimi v svoji dvorani in to je prvič, da smo dosegli pet zadetkov.

Tudi igra z igralcem manj je bila dobra (ubranili so se ob vseh petih penalty-killingih, op. a.)," je po dveh točkah dejal trener Darryl Sutter in dodal, da se je premestitev strelca dveh zadetkov Carterja s centra na krilo obrestovala: "Nekoliko sem ga olajšal pritiska in ga umaknil iz centrske rutine. Obneslo se je. Dobro zanj."

"Lepo je zadeti nekaj golov, še posebej če v zadnjem času ne zadevaš pogosto (to je bil njegov šele tretji zadetek na zadnjih 13 tekmah, op. a.). Dosegli smo veliko zmago, potrebovali smo točke, tako da smo zadovoljni," pa je misli strnil 31-letni Carter.

Los Angeles se bo v noči na četrtek pomeril z vodilno ekipo v ligi NHL. Washington je edini, ki je zbral že več kot sto točk.