Torek, 9. 5. 2023, 7.12

Liga NHL, 8. maj

Naftarji izgubili prvo domačo tekmo končnice proti vitezom

Edmonton Oilers | Foto Guliverimage

Hokejisti Edmonton Oilers, ki so v uvodnem krogu končnice severnoameriške lige NHL izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, so na tretji tekmi drugega kroga zahodne konference proti Vegas Golden Knights doma doživeli grenko razočaranje. Gosti iz ameriške kockarske Meke so namreč gladko zmagali s 5:1 in v boju na štiri zmage povedli z 2:1.

Jonathan Marchessault je za zlate viteze dosegel svoja prva dva zadetka v končnici, Jack Eichel pa je dodal gol in podajo.

Med strelce sta se v dvorani Rogers Place za goste vpisala še Zach Whitecloud in Chandler Stephenson. Vratar Laurent Brossoit je moral že v uvodni tretjini zaradi poškodbe z ledu, ko je zaustavil tri od štirih strelov na svoja vrata, izkazal pa se je Adin Hill, ki ga je zamenjal med vratnicama. Slednji je do konca tekme zaustavil vseh 25 strelov.

Tekmo so sicer bolje začeli domači igralci, ki so v prvi tretjini povedli z zadetkom Warrena Foegeleja, a nato na domačem ledu niso več dosegli gola.

Nemški zvezdnik Edmontona Leon Draisaitl, ki je na prejšnjih osmih tekmah končnice dosegel 13 golov in štiri podaje, je prvič ostal brez zadetka. Tudi kapetan naftarjev Connor McDavid je prvič po uvodni tekmi končnice proti kraljem Anžeta Kopitarja ostal brez točke.

Tudi četrta tekma je na sporedu v Kanadi, preden se dvoboj vrne nazaj v ZDA.