8 let, 3 mesece

liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Medveščak Zagreb

Ponedeljek, 31. 8. 2015, 10.54

Jeglič začel strelski pohod, Tičar se je vrnil s podajami

Hokejisti Slovana iz Bratislave so dosegli prvo zmago, s 6:0 so ugnali Metallurg Novokuzneck. K slavju sta z zadetkom in podajami pomagala tudi Slovenca. Medveščak s 4:2 premagal Sibir.

Po dveh porazih v novi sezoni se je slovaško moštvo zneslo nad Novokuzneckom. Pohod k visoki zmagi je s prvim zadetkom sezone v 11. minuti začel Žiga Jeglič. Podal mu je Rok Tičar, ki je zaradi bolezni izpustil prvi dve tekmi. Oba slovenska napadalca sta s podajo sodelovala tudi ob petardi v 45. minuti. V vratih Slovana, ki se je z zmago otresel zadnjega mesta na lestvici zahodne konference, zdaj je deseti, se je brez prejetega zadetka izkazal Michael Garnett, ki je ubranil vseh 17 strelov. Na drugi strani sta imela Filip Novotny in Vladislav Podjapolski precej več dela, saj so gostitelji proti njunemu golu poslali 41 ploščkov.

Novo zmago je v nedeljo dosegel Medveščak, ki je s 4:2 premagal Sibir Novosibirsk. Zagrebčani – Gašperja Krošlja ni bilo v postavi – so po treh tekmah na visokem četrtem mestu zahoda. Pred njimi so Jokerit, Dinamo Moskva in Dinamo Riga.

Slovan in Medveščak bosta novo tekmo odigrala v torek, ko bosta zamenjala nedeljska nasprotnika.