Innsbruck HK Olimpija IceHL

Nedelja, 28. 1. 2024, 20.29

ICEHL, 27. in 28. JANUAR

Razpoloženi zmaji ugnali Innsbruck, Celovec kot prvi v končnico

Hokejisti Olimpije so včeraj proti Vorarlbergu končali niz štirih zaporednih zmag v ligi ICE, že danes pa so v Hali Tivoli gostili novega nevarnega tekmeca. Innsbruck, trenutno peto ekipo lige, ki je nazadnje po kazenskih strelih v Celovcu vzela skalp vodilni ekipi prvenstva, so Ljubljančani premagali s 5:2. V nedeljo so do zmag prišli vodilni Celovec, ki si je kot prvi zagotovil končnico, branilec naslova Salzburg in Asiago, ki je premagal Pustertal.

HK Olimpija : Pioneers Vorarlberg
Sportal Olimpija zanje to sezono še kar ni našla recepta

Prvi so v Hali Tivoli sicer zadeli gostje, že po 16 sekundah igre je plošček za hrbet Luke Kolina spravil Kevin Roy, nato pa so se razigrali domači hokejisti, v 10. minuti v razmaku dvanajstih sekund po zadetkih Marisa Bičevskisa in Villeja Leskinena prešli v vodstvo, še pred koncem prve tretjine pa je na 3:1 povišal Žiga Mehle.

V drugi tretjini je padel en sam gol, zabil ga je Taneli Ronkiainen za vodstvo zmajev s 4:1, v zadnjih dvajsetih minutah igre pa je gostom nekaj upanja vlil zadetek Gordona Greena, a je bilo to premalo in predvsem prepozno, padel je namreč že v 52. minuti, ko so imeli nerazpoloženi gostje igralca več na ledu. Ob zaključku tekme so poskušali brez vratarja in s šestimi možmi v polju, Ljubljančani so se uspešno branili, za nameček pa v 59. minuti pospravili še en plošček v prazen gol, končni izid 5:2 je pristreljal Leskinen.

Luka Kolin je zbral 25 obramb, Evan Buitenhuis na drugi strani pa 20.

Ljubljančani so zdaj pri 61 točkah, pet jih loči od šestega mesta, ki kot zadnje še vodi neposredno v končnico. Po drugi strani imajo na kvalifikacijskih mestih za končnico varnih 13 točk naskoka pred 11. mestom, ki ne omogoča več nadaljevanja sezone.

Naslednjo tekmo v ligi ICE bodo igrali v petek v Beljaku, še prej pa jih čaka derbi s starimi znanci z Jesenic, ko bodo v Tivoliju v torek igrali tekmo zadnjega kroga drugega dela državnega prvenstva.