1. 5. 2012,
16.57

Torek, 1. 5. 2012, 16.57

Hudiči do zmage v Philadelphii (video)

Polfinalno serijo vzhodne konference lige NHL med moštvoma Philadelphia Flyers in New Jersey Devils so bolje začeli "letalci", na drugi tekmi pa so "hudiči" izid v zmagah poravnali na 1:1.

Hokejisti New Jersey Devils so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL na drugi tekmi v gosteh premagali Philadelphia Flyers s 4:1 ter poravnali razmerje moči v zmagah na 1:1. Junaka v dresu vragov sta bila Adam Larsson in David Clarkson, Travis Zajac je povišal na 3:1, prazno mrežo pa je za končni izid zadel Bryce Salvador. Vragi so igrali brez vodilnega strelca ekipe v rednem delu prvenstva NHL Ilije Kovalčuka, ki je poškodovan, toda Larsson in Clarkson, ki sta v zadnji tretjini dosegla svoja prva gola v končnici, sta ga lepo nadomestila. Povedli so sicer gostitelji prek Matta Reada že v uvodni tretjini, vratar Ilija Brizgalov pa ni zmogel ubraniti prednosti.

Brizgalov, ki je lansko poletje podpisal devetletno pogodbo, vredno kar 51 milijonov dolarjev, se je izjemno izkazal zlasti v drugi tretjini, ko je vragom ubranil kar 12 strelov. Na drugi strani pa so njegovi letalci šele po 18 minutah sploh sprožili prvi strel proti vratom Martina Brodeurja. "Zadovoljni smo bili z igro, tudi po dveh tretjinah še nismo obupali, saj smo vedeli, da Brizgalov ne bo mogel sam opraviti vsega dela. Morali smo le zdržati d tretje tretjine, ko so prišli tudi zadetki," je po tekmi dejal trener New Jerseyja, Peter DeBoer.

Tretja tekma bo v četrtek v New Jerseyju.