15.43

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Jaroslav Halak

Petek, 3. 2. 2012, 15.43

Halak nerešljiva uganka za Kopitarja

Jaroslav Halak je petič v karieri vratarja lige NHL zaklenil svoj gol in St. Louis Blues so Los Angles Kings Anžeta Kopitarja premagali z 1:0. Calgary Flames Matta Stajana so zmagali s 3:1.

Slovenski legionar na delu v ligi NHL je na gol St. Louis Blues streljal trikrat (igral je dobrih 20 minut), a tudi on ni uspel premagati super razpoloženega slavaškega vratarja Jaroslava Halaka. Ta je do konca zbral 21 obramb in Los Angeles Kings so po zadetku Jamieja Langenbrunnerja slavili z 1:0. Halaku so očitno dobro dele štiridnevne počitnice na Jamajki. "Po pravici povedano, sem se bal začetka tekme. Nisem vedel, če bom pridrsal razpoložen. Prvih pet minut sem bil še malo zarjavel, potem pa sem se ustalil in igral svojo najboljšo igro," je strnil junak 30. zmage St. Louisa v sezoni Jaroslav Halak.

Los Angeles Kings tako ostajajo pri 25 zmagah in 60 točkah, ki jih za zdaj držijo na varnem sedmem mestu (so šest točk od devetega, ki ne vodi več v končnico). Za slednjo se še naprej krčevito borijo Calgary Flames kanadskega Slovenca Matta Stajana (s 54. točkami so trenutno deseti). V noči na soboto so dosegli tri pomembne točke, ko so s 3:1 premagali Chicago Blackhawks. Stajan je bil z devetimi minutami na ledu v stransko vlogi.