corey perry

Kanadčan zaradi prekrška na prisilni počitek

Dallas Stars Nashville predators winter classic | Corey Perry bo zaradi prekrška nad Ryanom Ellisom počival pet tekem. | Foto Reuters

Corey Perry bo zaradi prekrška nad Ryanom Ellisom počival pet tekem.

Corey Perrey, član hokejskega moštva severnoameriške lige NHL Dallas Stars, je prejel prepoved nastopanja na petih tekmah zaradi grobega prekrška nad branilcem Nashville Predators Ryanom Ellisom na sredini tekmi, je danes sporočila komisija za varnost igralcev v ligi NHL.

Dallas Stars Nashville predators winter classic
Sportal Dallas po preobratu v zadnji tretjini do zmage pred 85.000 gledalci #video

Do incidenta je prišlo v tretji minuti obračuna zimske klasike, ki jo je na koncu pred 58.630 gledalci s 4:2 dobil Dallas.

Perryja je sodnik zaradi udarca s komolcem v obraz Ellisa takoj kaznoval s petimi minutami na kazenski klopi, zdaj pa je 34-letnik prejel še disciplinsko in finančno kazen v višini 40.322,60 dolarjev. Denar bo šel v sklad za nujno pomoč hokejistom.