4 leta, 9 mesecev

liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Sobota, 29. 11. 2014, 9.21

Celjani boljši od Slavije

Celjski hokejisti so v zaostali tekmi 13. kroga lige INL s 5:3 premagali Playboy Slavijo.

Za domačo zasedbo so zadeli Nejc Kastelic, Aljaž Ogrizek, Tomo Hafner, Žan Jezovšek in Ogrizek, za gostujočo pa Nik Truden, Janez Orehek in Črt Snoj. Junak tekme je bil Jezovšek, ki je za 4:3 zadel 47 sekund pred koncem, 17 sekund kasneje je zadel še Ogrizek.

Moštvi Slavije in Jesenic sta se na The Movember Game, hokejski tekmi v podporo moškemu zdravju, ki je bila dobrodelne narave – zbrana sredstva bodo podarili Društvu onkoloških bolnikov Slovenije (DOBSLO) z namenom zagona Sekcije za moško zdravje –, enakovredno borili do zadnje tretjine, ki so železarji stopili na plin, štirikrat zadeli in se na koncu veselili novih treh točk, ki štejejo tako za ligo INL kot državno prvenstvo.

Zadnje moštvo lige INL Bled se je na gostovanju dobro upiralo Celju, v 54. minuti so Blejci znižali na 4:5, a jim na koncu ni uspelo izsiliti podaljška. Triglavani so pri Kapfenbergu že v 28. minuti izgubljali z 1:8, do konca srečanje so s štiri zadetki le uspeli nekoliko umiliti poraz.