1 leto, 4 mesece

Detroit Red Wings Boston Bruins San Jose Sharks Philadelphia

Petek, 6. 5. 2011, 21.20

Boston pometel z "letalci"

Hokejisti Bostona so dobili tudi četrto tekmo v polfinalu vzhodne konference končnice lige NHL in se uvrstili v finale, kjer jih že čaka Tampa. Detroit je ohranil upanje proti San Joseju.

Lani so namreč kosmatinci proti letalcem v medsebojnem obračunu postali šele tretja ekipa v zgodovini prvenstva NHL, ki je po slavju na uvodnih treh dvobojih nato izgubila serijo in izpadla. Letos v Bostonu niso dovolili takšnega presenečenja. Kris Versteeg je pomagal Philadelphii do izenačenja na 1:1, potem ko je Kanadčan srbskega rodu Milan Lučić zadel za vodstvo gostiteljev.

Johnny Boychuk je nato spet v tretji tretjini poskrbel za vodstvo, ki so ga Lučić, Brad Marchand in Daniel Paille le še potrdili. Vratar Tim Thomas je za zmago ubranil 22 strelov. To bo za Boston prvi nastop v konferenčnem finalu po letu 1992, poleg tega bodo imeli kosmatinci v dvoboju proti Tampa Bay Lightning prednost domačega terena. Boston si želi prvič po letu 1972 spet v zrak dvigniti Stanleyjev pokal.

Na zahodu so Detroit Red Wings v domači dvorani zmagali s 4:3 in zaostanek v zmagah proti San Jose Sharks znižali na 1:3. Odločilni gol za zmago je dosegel Darren Helm slabo minuto in pol pred koncem tekme. Peta tekma dvoboja bo v domovanju morskih psov v nedeljo v Kaliforniji. Rdeča krila si bodo prizadevala postati šele četrto moštvo v NHL, ki bi mu uspelo uvodni zaostanek v zmagah z 0:3 preobrniti v končno slavje.

Končnica lige NHL (konferenčni polfinale):

Detroit Red Wings : San Jose Sharks 4:3 /1:3/ Lidström 2, Bertuzzi, Helm; Couture, Boyle, Heatley

Boston Bruins : Philadelphia Flyers 5:1 /4:0/ Lucic 2, Boychuk, Marchand, Paille