8 let, 5 mesecev

liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Dallas Stars

Sreda, 12. 11. 2014, 16.49

Bolj kot poraz Kralje skrbi nova poškodba. Se obetajo nove težave v kadru?

Po težkem porazu proti Anaheimu, proti kateremu so v sredo izgubili po kazenskih strelih, so Kralji iz Los Angelesa v noči na petek klonili še doma z Dallasom. Poškodoval se je Alec Martinez.

Aktualni prvaki pred domačimi gledalci – doma so izgubili drugič v sezoni – niso našli poti do mreže razpoloženega vratarja Dallasa Karija Lehtonena, ki je zaustavil vseh 27 poskusov Kraljev. Na drugi strani pa je Martin Jones, ki je dobil priložnost namesto v sredo izjemno obleganega Quicka, klonil ob strelih Ryana Garbutta (14. minuta) in Jasona Spezze (29. minuta).

Bolj kot poraz pa Kralje skrbi nov "udarec" v že tako zdesetkano branilsko vrsto. Alec Martinez je namreč v drugi tretjini zaradi poškodbe predčasno končal tekmo. Neljubi dogodek naj bi se zgodil sredi druge tretjine, ko je Martinez blokiral strel Jordieja Benna. Za zdaj o poškodbi 27-letnika v taboru Los Angelesa ostajajo skrivnostni - po tekmi naj bi imel poviti roko -, upajo pa, da ne gre za nič hujšega.

"Tekmo je končal v drugi tretjini in se ni vrnil. Ko bodo zdravniki dali več informacij, bo znanega več," je v svojem slogu sedmi sili povedal trener Kraljev Darryl Sutter.

Kralji že tako igrajo le s šestimi branilci, saj je Robyn Regehr poškodovan, Slava Vojnov pa zaradi suspenza (napad na dekle) ne sme igrati. Salary cap oziroma omejitev maksimalnega zneska plač – ostaja jim le še 15 tisoč dolarjev – pa jim ne dopušča, da bi vpoklicali branilca iz lige AHL. Če bo moral Martinez počivati dlje časa, jim ostaneta dve možnosti, in sicer, da hokejista uvrstijo na "Long Term Injured List", kar pomeni, da igralec počiva deset tekem oziroma 24 dni ali pa da igrajo s 13 napadalci in petimi branilci, kot so to naredili ob sobotni zmagi nad Vancouvrom. Robyn Regger je sicer v četrtek zjutraj treniral, a ga prvaki za sobotno matinejo proti Anaheimu ne pričakujejo v postavi.

Vodilni Montreal je s 5:1 nadigral Boston, Minnesota je z izdatno pomočjo Nina Niederreiterja (hat-trick) s 6:3 premagala Buffalo, Calgary pa je je pet zadetkov pospravil v mrežo Arizone in slavil s 5:2. Bolj tesno je bilo med podprvaki in Coloradom, zadnji je do zmage prišel po kazenskih strelih, tudi na kanadskem obračunu zmagovalca po rednem delu ni bilo – Ottawa je Edmonton ugnala v podaljšku. Z zadetkom razlike sta slavila še St Louis, ki je s 4:3 premagal Nashville, in San Jose, ki je z 2:1 slavil proti Tampi.